Усі бойові частини ЗСУ перейшли на нову систему харчування

Чим годуватимуть українських солдатів

З початком березня поточного року всі бойові частини Збройних Сил України перейшли на нову систему харчування за каталогом продуктів, повідомили у Міністерстві оборони України.

В оновленому меню більше 400 найменувань продуктів, з яких можливо скласти щоденний раціон військових. Головна умова – не вийти по сумі за межі вартості добового комплекту, який під час аукціонів визначений в межах від 67 до 74 грн за один добовий комплект.

Наразі у військовослужбовців з’явилася можливість вибрати собі обіди, сніданки та вечері на власний смак і за сезоном. Відкриваючи каталог продуктів харчування, наданий постачальними компаніями-переможцями процедури публічних закупівель, командир військової частини може обирати продукти як у віртуальному супермаркеті.

Читати також:У 2020 році покращать асортимент страв у меню сухпайків

Реформування застарілої системи харчування створило широкі можливості у забезпеченні щоденного меню військовослужбовців продуктами, звичайними у цивільному житті, але раніше недоступними людям у військовій формі. За результатами регулярного моніторингу прослідковується позитивне сприйняття військовими запровадженої системи харчування.

Водночас, розпочато експеримент із малими гарнізонами, які безпосередньо не задіяні в операції ООС, для приведення якості харчування до рівня бойових підрозділів.

У військовому відомстві зазначають, що забезпечення армії якісним харчуванням є важливим моральним чинником та додатковим мотивуючим фактором, що впливає на обороноздатність України в цілому.

Проте це ще не перемога – 12 березня київський окружний суд знов розгляне скасування реформи харчування військових частин Збройних Сил України.