![Ще один військкомат почав незаконне патрулювання вулиць](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjHyVQQOosBl5dIaK3T-mwK6cv83qDrJZR1pwXuj9ceGGVoCLdF4B6jRzDq6nJ0WGGBrivp3WuaRhrWl2IKDGdOPXWs9cGUgOF3TL_rWCPsaSl-geKJsGrXCKqzYOjJ5z4niaulRHGhjH0/s1600/578.webp)
Про це повідомив Івано-Франківський обласний військовий комісаріат.
“ Військовослужбовці Івано-Франківського обласного військового комісаріату, бригади територіальної оборони Івано-Франківської області, військової служби правопорядку, поліції та муніципальної варти будуть нести службу в посиленому режимі під час Богослужінь до свята Великодня в Івано-Франківську та області. Керівництво поліції Прикарпаття зустрічалося з представниками різних релігійних конфесій для пошуку оптимального підходу до святкування Великодня. Тому досягли домовленості: церкви працюють, Богослужіння проводять, кількість присутніх не може бути більше 10 людей, а саме: священник, прислужник, дяк і особи, які технічно обслуговують Богослужіння та забезпечують онлайн-трансляцію.
Для парафіян трансляція буде відбуватися у режимі онлайн. Також під час патрулювання здійснюються перевірки продуктових магазинів та парків. Патруль додатково проводить бесіди з громадянами стосовно дотримання всіх запроваджених заходів для попередження розповсюдження респіраторної хвороби #covid19.
Дані заходи здійснюються з метою інформування, усвідомлення колективної відповідальності та забезпечення громадського порядку. Ми розраховуємо на свідомість громадян заради нашої спільної безпеки та сподіваємося, що святкування Великодня в умовах карантину відбудеться в родинному колі та з взаємоповагою один до одного.
Варто зазначити, що така діяльність не передбачена жодним законодавчим та нормативно-правовим актом і є самодіяльністю військового керівництва. А залучені до патрулювань військовослужбовці військових комісаріатів та бригад територіальної оборони не мають жодних повноважень та лише наражають себе на небезпеку, бо, як можна побачити з фото. не забезпечені відповідними засобами захисту, а мають лише примітивні маски.
![Ще один військкомат почав незаконне патрулювання вулиць](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgSB484vKqOob8SVgIvH6-YwbdIU7Xbu_AV8EU0nea1u1pLbSAaAAqiqLq31ZjSlMtwVkaUOl_TZvGtyVHjxzZqz7cYJDTjz13_kPhEtUNX3xHPXocs_0-QLadWuAqnOZvLkXpI4AiHKoc/s1600/93419710_2791195950928709_8808829700479647744_o.jpg)
![Ще один військкомат почав незаконне патрулювання вулиць](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhYnoA2BJC5PPsqi7f_uxbCCY7cgvg23GoHB6ZZkOR21aDZUhcXNK_beKnR6CmEMoeN6UD65KTKCf0R8sf92XxJvvdNznMDJQruy05bXaZWJei6bWu5ap4YCOSINLqys19JA31chL5yvPk/s1600/93474181_2791195827595388_3834315466340302848_o.jpg)
Також нагадаємо, що раніше військкомати провели оповіщення резервістів територіальної оборони для можливого залучення до боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. При цьому варто зауважити, що завдання тероборони визначені статтею 18 Закону України «Про оборону України» і серед них немає пов'язаних з епідеміями чи надзвичайним станом.