![навчальний комплекс бій в урбанізованій місцевості](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgJw9B9NiomLrW2LmDxHVzQIrZmJgDTtsFrbDs0EPSTX-lTNIWqQ7L_q59k4Tzomi7isSV-wh2L7hOexh2O0Ohp7JXxhYwiaisMpjVA8YICwIFVl3kc-yvskNWbJni7SPTFwZfojFfck-I/s1600/578.webp)
Зокрема сьогодні відбулись електроні торги щодо закупівлі послуг з будівництва п'яти макетів двоповерхових будинків, для створення навчального місця виконання тактичних дій без бойової стрільби «Населений пункт сільського типу №1», зі стартовою ціною в 3 млн гривень.
Навчальне місце «Населений пункт сільського типу» призначене для відпрацювання тактичних дій в урбанізованій місцевості в складі підрозділу. Зокрема для вивчення особливостей входу, блокування та просування по населеному пункті з вузькими вуличками та щільно розташованими будинками. Об’єкт планується обладнати типовими елементами селища.
У торгах взяли участь два учасника – ТОВ «Партнер-ВС» (Житомир) з ціновою пропозицією 2,95 млн гривень та ТОВ «ЕКО ЕНЕРДЖІ ІНЖИНІРИНГ» (Одеса) з пропозицією 2,888 млн, яке наразі, згідно з протоколом розкриття, очікує рішення по результатам торгів.
Крім того вчора був відмінений аналогічний тендер на спорудження ще п'яти будинків цього ж типу для навчального місця «Населений пункт сільського типу №2». Торги не відбулись з причини подання менше двох тендерних пропозицій. Заявку подало лише ТОВ «Партнер-ВС», із аналогічною ціновою пропозицією у 2 950 000 гривень.
Макет «Двоповерховий металевий будинок», що мають зводити у зазначених навчальних місцях, це збірно-розбірний двоповерховий металевий блок-модуль розміром 12 х 4,8 м, призначений для проведення практичних занять під час відпрацювання тактичних дій.
![На Ширлані починають будувати навчальний комплекс бій в в урбанізованій місцевості](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhZMdzXapWnJR9XO-MFM6L3ecj6clopu6g-Hv4rIp5NbnWWZdvnuBp0-6dktWRkBopVYRVY-0H7eu_XDovkp9ntJYqwWnpG-kOP-sXCWCBSpHvmS58J0FwFzkiZ4YiZ0iYeQwKQc9_MkrE/s1600/1200.png)
Під збірно-розбірним блок-модулем розуміється поділ конструкцій на частини розміром 6 х 2,4 м з можливістю транспортування автомобільним транспортом на невеликі відстані.
Зауважимо, що аналогічний комплекс вже зведений на Львівщині, де у 2018-му витрачено 39,7 млн грн, торік на розширення його функціоналу витратили ще 28 мільйонів, а цьогоріч на завершення розвитку заплановано 72 млн грн. Загалом витрати складуть майже 140 млн.
Зокрема позаторік там зведено 7 будівель, церкву й підземні комунікації. 2019-го завершено ділянку для тренінгу штурмових дій у населеному пункті сільського типу, стрілецькі ділянки за стандартами НАТО, навчальну зону й будівлю для підбиття підсумків (брифінгів).
![яворівський навчальний комплекс бій в урбанізованій місцевості](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj90GKM3-FlPWhjHqTa4xf-d5GKgKlpJ6siNeZKxjL3d411DfMaYezSeSG3tIGI07DctjyWb3_sWlDfEAC2S7aUxrl_dxLzhPt1GnJimY9ymQR6_6lU4apys1FdXvl1hfw0NVyFWmkyB14/s1600/%25D0%25BC%25D0%25B0%25D0%25B9-1.jpg)
Цього ж року запланували звести наступні об’єкти: «п’ятиповерхова житлова будівля», «лікарня», «готель», «банк», «торговий центр», «поліцейський відділок», «СТО», «ствол шахти» та «підстанція». Окрім цього, задля реалістичності, заплановане фінансування благоустрою території – це стосується доріг та освітлення.
![Майже 140 млн витратять на комплекс навчання міським боям](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhyaanp8xAPy1SKEYzEVY7j3Aw-pHqfJaBobKqAOR1ZAtOFxcDqoqDIA8QqXNI0oRSkS-06isoLcvb0T1RhyphenhyphencyVHXAEbdbXesSduIJdICeykl_lxHQUOUowF60WsqNEBoBW7Ut6hp0bjiY/s1600/bij-u-misti.jpg)
Крім того, на Житомирщині побудували підземний полігон для відпрацювання бійцями Сил спеціальних операцій тактики дій та стрілецької підготовки в умовах обмеженого простору.
Нагадаємо, що цього року до ведення бойових дій в урбанізованій місцевості заплановано підготувати від 8 до 12 батальйонних тактичних груп.