Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

четвер, 28 травня 2020 р.

Патрульний катер «Старобільськ» виконав бойові стрільби

28.05.20
Патрульний катер Старобільськ виконав бойові стрільби

Днями патрульний катер ВМСУ «Старобільськ» (P191) здійснив вихід у море та виконав низку навчально-бойових завдань – стрільби по морських, берегових та повітряних цілях.

Зокрема одним із них було виконання артилерійських стрільб з основного калібру катеру – автоматичної корабельної артилерійської системи М110, яка встановлена на лафет від артустановки Mk.38, що була демонтована у США перед передачею катеру Україні.

За легендою навчань екіпаж вів бій одиночного катера з кораблем умовного противника, здійснював прикриття висадки морського десанту та придушення нападу механізованого підрозділу ворога. У взаємодії з підрозділами морської авіації, екіпаж катеру також відпрацював відбиття повітряного нападу противника і вправлявся у веденні вогню по повітряним мішеням.

Патрульний катер Старобільськ виконав бойові стрільби

Окрім основних стрільб з артилерійської системи екіпажем було проведено низку навчань на самому катері. Зокрема, екіпаж катеру відбивав умовну атаку ворожих водолазів і диверсантів, залучивши до роботи швидкісний бортовий катер задля оперативного виявлення і знешкодження умовного противника, провів боротьбу за живучість, а також відпрацював рятувальні дії людини, що зазнала лиха.

По закінченню навчально-бойових вправ моряки отримали завдання на супроводження розвідувального корабля ВМСУ «Переяслав» (A512). Підійшовжи ближче, українські моряки виявили (і вже не вперше) російські військові кораблі в районі окупованих газових родовищ – патрульний катер ФСБ РФ «Изумруд» та ракетний катер ЧФ «Ивановец», а також російський військовий літак, який декілька разів заходив на бойовий курс над українським катером.