Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

пʼятниця, 29 травня 2020 р.

Комітет Верховної Ради не підтримав введення звань генерал-хорунжий та генерал-поручик

29.05.20
Комітет Верховної Ради не підтримав введення звань генерал-хорунжий та генерал-поручик

Збройні Сили України, а також інші військові формування та спецслужби нашої держави, невдовзі мають отримати новий перелік військових звань, зокрема й генеральських.

Так ще в грудні минулого року, в першому читанні було прийнято законопроєкт № 2247 від 09.10.2019, що передбачає запровадження звань «бригадний генерал» і «командор-адмірал», заміну звання «генерал-полковник» на звання «генерал» (по аналогії з адміралом, що є найвищим званням у ВМС), а також скасування звання «генерал армії України».

Підготовка проєкту до другого читання передбачає можливість подання правок та відповідно зміни первісного тексту законопроєкту. Так було й цього разу.

Зокрема екскомандувач Десантно-штурмових військ, генерал-лейтенант, народний депутат Михайло Забродський запропонував змінити назви низки звань:

  • «генерал-майор» на «генерал-хорунжий»
  • «генерал-лейтенант» на «генерал-поручик»
  • «командор-адмірал» на «коммодор»

Проте Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки підтримав лише «коммодора», а звання «генерал-хорунжого» та «генерал-поручика», які існували в армії Української Народної Республіки у 1920х роках, комітет відхилив.

Читати також:Бригадні генерали ЗСУ не командуватимуть бригадами

Відповідно до другого читання пропонується затвердити нові генеральські (адміральські) звання у такому вигляді:

Комітет Верховної Ради не підтримав введення звань генерал-хорунжий та генерал-поручик
Читати також:Зеленський затвердив новий перелік генеральських посад

Крім того Комітетом була підтримана правка народного депутата Валентина Наливайченка (керівник СБУ 2006-2010 рр.) щодо внесення змін до нових сержантських звань, які, згідно з законом від 17 жовтня 2019 року, набувають чинності 30 вересня 2020 року.

Зокрема у переліку звань сержантського складу, звання «перший сержант» пропонується замінити на «головний сержант». Що, між іншим, призведе до плутанини між званнями та посадами з аналогічною назвою – головний сержант взводу, роти тощо, а у разі збігу звання й посади це виглядатиме ось так: головний сержант роти головний сержант Петренко.