Депутати розглянуть законопроєкт що дозволяє військовим з інвалідністю служити в СБУ та ДПСУ

У СБУ і ДПСУ дозволять служити особам з інвалідністю

Сьогодні, 16 червня, Верховна Рада має розглянути законопроєкт № 2592, якій дозволить військовим, які під час служби були поранені, отримали травми, каліцтва та визнані непридатними, служити в СБУ та Держприкордонслужбі, на деяких посадах.

Про це свідчить, затверджений учора, Порядок денний пленарного засідання на 16 червня.

Нагадаємо, що такий дозвіл на службу існує з 23 червня 2018 року для Збройних Сил України, де наказом Міністерства оборони від 10 жовтня 2018 року № 510 визначено перелік військових частин та установ де дозволяється проходити службу військовим з інвалідністю, а наказом Міноборони від 14 серпня 2018 року №410 визначений відповідний перелік посад для цих осіб.

Проєкт пропонує поширити цю можливість для СБУ та Державної прикордонної служби, прибравши зі статті 20 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» слова «крім Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України», залишивши закритою для важкопоранених та травмованих військових лише Службу зовнішньої розвідки.

У пояснювальній записці зазначається, що бойовий досвід, морально-ділові якості та мотивація до військової служби таких військовослужбовців, не зважаючи на їх фізичний стан, можуть бути реалізовані на військових посадах, які не потребують надмірних фізичних навантажень.

Доповнення. За результатами голосування законопроєкт 310 голосами «за» прийнято за основу та в цілому. Далі за процедурою його мають підписати Голова Верховної Ради та Президент України. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.