![У Миколаєві горів десантний корабель ВМСУ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhiU2zw7ZGY31PZovyh8gPmqU850k6wYTGG23FNx3rhgE94VXz_Iou1HaxeGo9iHtc6dyMs5YdjrXBwneVd4ULYxeCytLb0uc1G2YwabtV-kaenz7e32bro1k6er8P0HxXat55V7VAIiyo/s1600/578.jpg)
Про це повідомило Головне управління ДСНС України у Миколаївській області:
“ 16 липня о 14:35 за екстреним номером 101 надійшло повідомлення про пожежу у трюмі корабля на території Миколаївського суднобудівного заводу на вул. Адміральській м. Миколаєва. За підвищеним номером виклику направлено відділення 1,2,3,4 державних пожежно-рятувальних частин, чергову зміну оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Миколаївській області.
Загалом від ДСНС до гасіння пожежі залучено 9 одиниць техніки та 25 осіб. О 15:10 пожежу локалізовано на площі 8 кв м. Евакуйовано 1 людину, постраждалих та травмованих немає.
О 15:38 ДСНС повідомила що пожежа у трюмі корабля ліквідована на площі 8 кв метрів, її ймовірна причина – порушення правил пожежної безпеки при проведенні ремонтних робіт.
![У Миколаєві горів десантний корабель ВМСУ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhk8GBF-ItoICDWwvN9lxIUwivf6fj7eEvgl3IeVKkoCtocHAxXnRiaELFOCIEDatCLBd0fnH-aeDUE-TfieeoNKCerbqy8VjmHjycmhrcQV4ov-skewrRQI5aHYUApWbITboIeVSKIBls/s1600/109481543_1784667241674566_9158681098931852108_o.jpg)
![У Миколаєві горів десантний корабель ВМСУ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhwZAcHkAi7F3WGqyptoEfih7-u2XRyb_ofgpb0att2ihgUm_mMoQOzrU7qqEr7pO9aJ5ATj5dhczczs-Nm3T4_XMDtXhIQnrVvb9-wf8k6ecPPuCzZU4u23jA-_qLc6pDisM8OFGRO2P8/s1600/110497395_1784667151674575_1172940358945577373_o.jpg)
![У Миколаєві горів десантний корабель ВМСУ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjHfjLaYuhmfLWMG5B_sJUoq0nPvtNfgFc_BKaudR-Qhbx686-IUw9dmSqCEu6ubY25p1s3onacDCd_bou55HEqF3uyJM0Ier-cjyXTjqLcClu0_FiSi_9J98ZIHHsz_w_Hc08tIQnOeaw/s1600/109707343_1784667415007882_7789326102469476028_o.jpg)
![У Миколаєві горів десантний корабель ВМСУ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEim0-axfHfnsyhIJfXeETo6C1nEuPKZL_aTqDtsbp-htJk2NM0Z0T4SgOtW03_wpmxv0DCgumK00lk9XVdAL33C1T7wBdOHK93TeqV_ZCYbh2r3D7dD8nxg61jXKJ7D8vz3yDUyXlpMFk8/s1600/109318370_1784667375007886_8671654618739228273_o.jpg)
![У Миколаєві горів десантний корабель ВМСУ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjy_rkBkOTYgI8VvcAAeIEJ3GQpAxJ2CK0LhLVMVGolkvZpGpLi1Kws-V04dAri3tCS20VqgDlj7qzs5Bau7RAzRYF5xdBjHBlgRkULuZS_jo18x0CZoz3IcO2IDlOlQeHMuugGEMTtSgk/s1600/109576777_1784667458341211_1259383795575303812_o.jpg)
![У Миколаєві горів десантний корабель ВМСУ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhP2mOghiKCaoAycLEx8dZ8sIjwgOzOX2GNsElciRN0ZiOGu8xWMSgslCZnK5q3hFEP4bRyoM5WKkoEGQKRH2M8V1vpdEuWnOGbK9kmRneKxwdgb2iFZvW7eDAYz3KqMnpATrCpeJg1caY/s1600/109777627_1784667311674559_4593474937527087083_o.jpg)
![У Миколаєві горів десантний корабель ВМСУ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhKOQ1BWb2zgDGJj3iQI1wuoDO4jN_eLzS4GNWf-0owBcIwRHwdzG7R748QYp2zQMqt8FvTUi0lvb7SF2sLvtzAjxDWZX1kgnM0mArlFi8e82eVoQ0Jxug1A65qon1HNdjOq4PnlSohDco/s1600/109922452_1784667585007865_1658533019588704520_o.jpg)
![У Миколаєві горів десантний корабель ВМСУ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjqESMLO9dIYdF1fj4oTQmvOxlzpv9_3Ke1LIfG-urAgkGF36BsvGuMK20ID3sJ2yRyL4SqJCUnY9qa0U0-U-vQXaewkX388Bdbs0hazDKgS87OcS_sYI5SyzwRk2xKRFsQasqTTNJsHvY/s1600/109850225_1784608911680399_1883093594995526979_n.jpg)
СДК L401 «Юрій Олефіренко» (проєкт 773) єдиний повноцінний десантний корабель ВМС України, окрім нього десанті плавзасоби флоту представлені десантним катером «Сватове» (L434), проєкту 1176 (за класифікацією НАТО Ondatra-сlass), якій у лютому цього року вийшов після п'ятирічного ремонту та двома новими катерами типу «Кентавр-ЛК» (проєкту 58503), які вже понад півтора роки проходять випробування та ще не увійшли до бойового складу.
СДК був закладений 21 квітня 1970 року на Гданській Північній верфі у Польщі (зав.№ 733/2), спущений на воду 31 грудня того ж року. У травні 1971, тоді «СДК-137», увійшов до складу 39-ї дивізії морських десантних сил, яка базувалася на Кримській ВМБ (оз. Донузлав). По розділу Чорноморського флоту ВМФ СРСР у квітні 1994 року відійшов до України.