У Миколаєві горів десантний корабель ВМСУ

У Миколаєві горів десантний корабель ВМСУ

Сьогодні, 16 липня, під час ремонту на Миколаївському суднобудівному заводі (МСЗ) загорівся середній десантний корабель (СДК) «Юрій Олефіренко» (L401), який на початку цього місяця став на доковий ремонт.

Про це повідомило Головне управління ДСНС України у Миколаївській області:

16 липня о 14:35 за екстреним номером 101 надійшло повідомлення про пожежу у трюмі корабля на території Миколаївського суднобудівного заводу на вул. Адміральській м. Миколаєва.

За підвищеним номером виклику направлено відділення 1,2,3,4 державних пожежно-рятувальних частин, чергову зміну оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Миколаївській області.

Загалом від ДСНС до гасіння пожежі залучено 9 одиниць техніки та 25 осіб. О 15:10 пожежу локалізовано на площі 8 кв м. Евакуйовано 1 людину, постраждалих та травмованих немає.

О 15:38 ДСНС повідомила що пожежа у трюмі корабля ліквідована на площі 8 кв метрів, її ймовірна причина – порушення правил пожежної безпеки при проведенні ремонтних робіт.

У Миколаєві горів десантний корабель ВМСУ У Миколаєві горів десантний корабель ВМСУ У Миколаєві горів десантний корабель ВМСУ У Миколаєві горів десантний корабель ВМСУ У Миколаєві горів десантний корабель ВМСУ У Миколаєві горів десантний корабель ВМСУ У Миколаєві горів десантний корабель ВМСУ У Миколаєві горів десантний корабель ВМСУ

СДК L401 «Юрій Олефіренко» (проєкт 773) єдиний повноцінний десантний корабель ВМС України, окрім нього десанті плавзасоби флоту представлені десантним катером «Сватове» (L434), проєкту 1176 (за класифікацією НАТО Ondatra-сlass), якій у лютому цього року вийшов після п'ятирічного ремонту та двома новими катерами типу «Кентавр-ЛК» (проєкту 58503), які вже понад півтора роки проходять випробування та ще не увійшли до бойового складу.

СДК був закладений 21 квітня 1970 року на Гданській Північній верфі у Польщі (зав.№ 733/2), спущений на воду 31 грудня того ж року. У травні 1971, тоді «СДК-137», увійшов до складу 39-ї дивізії морських десантних сил, яка базувалася на Кримській ВМБ (оз. Донузлав). По розділу Чорноморського флоту ВМФ СРСР у квітні 1994 року відійшов до України.