За виконання «чужих» обов'язків менше 30 днів в ЗСУ тепер не платитимуть

Автор: Іван Чигринський
Грошове забезпечення

Міноборони змінило порядок нарахування грошового забезпечення військовослужбовцям, які допущені до тимчасового виконання обов'язків за вакантною (або невакантною) посадою.

Про це йдеться у наказі Міністерства оборони №180 від 01 червня 2020 року, що набув чинності з 30 червня, і про який Ukrainian Military Pages вже писали.

Однієї зі змін у Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям ЗСУ, яку ми не розглянули минулого разу, є введення мінімального терміну в 30 днів щодо виконання обов'язків за вакантною (або невакантною) посадою, для того щоб грошове забезпечення виплачували з урахуванням посадового окладу, встановленого для цієї посади.

Хто виконувати «чужі» обов'язки менше 30 днів тепер грошей за це не отримуватиме.

Відповідні зміни внесені до пункті 1 розділу XXVI Порядку:

1. Військовослужбовцям, які допущені в установленому порядку до тимчасового виконання обов’язків за вакантною посадою, безперервно виконували обов’язки за цією посадою 30 календарних днів і більше, грошове забезпечення виплачується з урахуванням посадового окладу, встановленого для цієї вакантної посади, строком не більше ніж шість місяців.

Військовослужбовцям, допущеним в установленому порядку до тимчасового виконання обов’язків за невакантною посадою, безперервно виконували обов’язки за цією посадою 30 календарних днів і більше, грошове забезпечення виплачується з урахуванням посадового окладу, встановленого для цієї посади, строком не більше ніж чотири місяці, крім випадків тимчасового виконання обов’язків за посадами:

військовослужбовців, які направлені за кордон без виключення зі списків особового складу військових частин, - до одного року;

військовослужбовців, які відряджені до інших військових частин або направлені у відрядження в райони ведення бойових дій (виконання бойових завдань), проведення антитерористичних операцій або операції об’єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, а також для здійснення заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, - на період такого відрядження;

військовослужбовців, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (шестирічного віку – за медичними показаннями), - на період такої відпустки.

Після закінчення вищезазначених строків тимчасового виконання обов’язків на посадах або прийняття рішення про повернення до виконання обов’язків за основною посадою військовослужбовцям виплачується грошове забезпечення за основною посадою.

Безперервна виплата грошового забезпечення військовослужбовцям за час тимчасового виконання обов’язків за посадами понад вищезазначені строки не допускається.

У разі якщо тимчасове виконання обов’язків за посадою триває менше зазначених в цьому пункті строків, а також протягом календарного року військовослужбовця встановленим порядком знову допущено до тимчасового виконання обов’язків за тією самою посадою, – строки виплати окладів за посадами, що тимчасово виконуються, обчислюються з урахуванням попередніх періодів тимчасового виконання обов’язків за цими посадами.