Національна гвардія переходить на натовський калібр

UAR-15 виробляються українським приватним підприємством Ukrop (ТОВ Укроп)

У Нацгвардії розпочали переозброєння відповідно до НАТОвських стандартів. Нові вітчизняні штурмові ґвинтівки UAR-15 під патрон 5,56×45 мм отримав окремий загін спеціального призначення Східного територіального управління.

Про це повідомляє Відділення інформації і комунікації Східного ТУ НГУ.

Гвинтівки UAR-15 виробляються українським приватним підприємством Ukrop (ТОВ «Укроп»), що пропонує військові версії торгової марки Zbroyar. Зброя цієї компанії широко представлена у вітчизняних силовиків. Так, у 2017 році на озброєння Збройних Сил України були прийняті снайперські гвинтівки UAR-10 та UAR-008 під патрон натовського стандарту 7,62х51 мм (.308 Winchester), що є військовими версіями карабінів Zbroyar Z-10 та Z-008). Крім того вітчизняна прикордонна служба випробовує розроблений фахівцями ТОВ «Укроп» пістолет-кулемет SMG-15 калібру 9х19-мм.

UAR-15 виробляються українським приватним підприємством Ukrop (ТОВ Укроп)

Своїм досвідом, після експлуатації UAR-15 поділився військовослужбовець ОЗСП Володимир. Він – практик, досить мовчазний, проте детально розповів про переваги нової ґвинтівки українського виробництва.

UAR-15 виробляються українським приватним підприємством Ukrop (ТОВ Укроп)

«UAR-15 має замінити всім відомий автомат Калашникова. Вона більш ергономічна. Має модульне компонування, верхня частина ствольної коробки та цівка мають напрямні типу Пікатіні для установки прицільних пристосувань та інших аксесуарів. Варто зазначити, що ми отримали не лише саму ґвинтівку, вона йде у комплекті. У нього входить дуже гарний шведський коліматор, вологозахисний чохол, сумка для переносу ґвинтівки, спорядження для перенесення магазинів, ЗІП, із заводу постачаються запасні ключі, інструменти, які потрібно змінювати у ході експлуатації. Також сюди входить дуже зручний ремінь. Він легко приєднується, від’єднується, трансформується з двоточкового на одноточковий. Тобто існує значно більше можливостей для маневру та найбільш ефективної роботи у швидкоплинних тактичних умовах. При цьому ґвинтівка UAR-15 має ліпшу кучність, ніж автомат Калашникова. Ствол та ударно-спусковий механізм, від яких безпосередньо залежить остання характеристика, виготовляються у США», – розповів Володимир.

Перше, що відразу стає помітно – тихша робота нової ґвинтівки, адже вона обладнана штатним «глушником», ресурс якого складає десять тисяч пострілів. Вона компактна. І б’є значно кучніше, залишаючи у центрі мішені акуратні пробоїни.

UAR-15 виробляються українським приватним підприємством Ukrop (ТОВ Укроп)

«Тих же результатів, що з UAR-15, я досягаю значно більшими зусиллями та завдяки додатковому тактичному спорядженню, яким обладнують автомати Калашнікова. А це ж додаткова вага, а ще втручання до конструкції. Звісно, робота з ґвинтівкою, де всі ці нюанси передбачені, набагато приємніше і ефективніше. Ти береш її до рук і відчуваєш, що вона зроблена з повагою до стрільця-професіонала, який чітко усвідомлює, що йому потрібно для виконання тієї чи іншої задачі», – прокоментував результати після стрільби один із спецпризначенців. Всі його постріли лягли у «десятку».Нагадаємо, що з 13 по 16 жовтня 2020 року в Києві має відбутися наступна XVII Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека 2020».

Ukrainian Military Pages запрошує вітчизняні компанії на свої сторінки – розмістимо на безоплатній основі Ваші анонси та пресрелізи

наш e-mail: ukrmilitarypages@gmail.com