Оприлюднено висновок експертизи по справі збитого ІЛ-76

Оприлюднено висновок експертизи по справі збитого ІЛ-76

У Дніпровському апеляційному суді відбулося чергове засідання у справі генерала Назарова, якого три роки тому було визнано винним у службовому недбальстві, що призвело до загибелі 49 військових, внаслідок збиття літака ІЛ-76 над луганським летовищем 14 червня 2014 року.

На засіданні було оголошено висновок експертів за результатами проведення судової комісійної військової експертизи, повідомив адвокат родичів загиблих десантників Віталій Погосян.

Відповідь на основне питання однозначна: дії посадових осіб штабу АТО на чолі із начальником штабу генерал-майором Назаровим, що здійснювали планування та проведення операції щодо перевезення зведеної парашутно-десантної роти літаками ІЛ-76 14.06.2014 року перебувають у причинному зв‘язку з настанням тяжких наслідків, що призвели до загибелі військовослужбовців, членів екіпажу, втрати озброєння, техніки та іншого військового майна.

Оприлюднено висновок експертизи по справі збитого ІЛ-76

Нагадаємо, що військово-транспортний літак ІЛ-76 (бортовий номер 76777, серійний номер 0083 482 490) 25-ї бригади транспортної авіації Повітряних сил ЗСУ летів у складі групи з трьох літаків до аеропорту «Луганськ». Літак мав сідати другим, приблизно о 1:00 ночі 14 червня 2014 року під час заходу на посадку, він був збитий російсько-терористичними формуваннями за допомогою ПЗРК. На борту літака перебувало 40 десантників 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Список загиблих.

За результатами розслідування були зібрані беззаперечні докази того, що голова терористичної організації «ЛНР» І.Плотницький, який на час скоєння злочину був командиром незаконного збройного формування «батальйон «Зоря», разом з А. Патрушевим (на той час його заступником) та командиром НЗФ «Вітязь» О.Гурєєвим були безпосередніми організаторами терористичного акту. З метою блокування сил АТО вони влаштували засідки та керували групами бойовиків, озброєних ПЗРК, що перекривали авіасполучення аеропорту Луганська.

7 жовтня 2017 року СБУ повідомила, що підозрює найманців ПВК «Вагнер» Олександра Гуральова з Улан-Уде та Андрія Лєбєдєва з Ярославської області у тому, що вони безпосередньо стріляли з ПЗРК по літаках. За даними СБУ, всього до операції штурму аеропорту та збиття літака було залучено 72 найманця ПВК «Вагнер». На той час, 15 з них були вже мертві. 14 червня 2019-го, СБУ повідомила, що слідчими встановлено безпосередню причетність генерал-майора ЗС РФ Євгена Нікіфорова. Саме Євген Нікіфоров віддав наказ Дмитру Уткіну з ПВК Вагнер на знищення українського транспортного літака ІЛ-76.

Водночас, 25 листопада 2014 року, було заарештовано заступника керівника антитерористичної операції генерал-майора Віктора Назарова, за підозрою у недбальстві, і, яка полягала у нехтуванні інформацією про підготовку теракту, що призвело до збиття літака ІЛ-76.

27 березня 2017 року обвинуваченого в службовій недбалості генерал-майора Віктора Назарова Павлоградським судом Дніпропетровської області визнано винним у вченені злочину передбаченому ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України (недбалому ставленні до служби, вчиненому в бойовій обстановці, що призвело до тяжких наслідків) та засуджено до 7 років позбавлення волі (Повний текст вироку).

26 вересня Апеляційний суд Дніпропетровської області почав розгляд апеляційної скарги генерал-майора Назарова. З того часу триває її розгляд. 22 січня 2018 року була призначена повторна експертиза, ще одну апеляційний суд призначив у лютому 2019-го.