Суд наклав штраф на спецекспортера за не поставку ЗСУ іноземної військової техніки

Суд наклав штраф на спецекспортера за не поставку ЗСУ іноземної військової техніки

Господарський суд м. Києва, за позовом військової прокурори, стягнув з одного з дочірніх підприємств ДК «Укрспецекспорт» 909 тис грн штрафу в інтересах Міноборони України, за не поставку іноземної військової техніки за державним оборонним замовленням.

Встановлено, що у грудні 2018 року між Міністерством оборони України та вказаним дочірнім підприємством Державної компанії «Укрспецекспорт» було укладено державний контракт на поставку продукції іноземних виробників за державним оборонним замовленням. Однак, в порушення умов контракту, виконавцем зазначена продукція поставлена не була.

Таким чином, повідомляє військова прокуратура Центрального регіону України, було порушено інтереси держави, а саме – несвоєчасно поставлено оборонному відомству військове майно, техніка, обладнання та продукція спеціального призначення.

Крім того у прокуратурі зазначають, що Міністерством на адресу виконавця неодноразово направлялись претензії, якими відомство вимагало повідомити про стан виконання умов контракту та дату поставки виробів, однак претензії відповідачем не визнавалися.

Враховуючи вищенаведені обставини, військовою прокуратурою Центрального регіону України з метою захисту інтересів держави скеровано до суду позовну заяву в інтересах Міноборони до вказаного дочірнього підприємства. За результатами судового розгляду позовну заяву задоволено. За порушення умов державного контракту на поставку продукції військового призначення з виконавця підлягають стягненню штрафні санкції на загальну суму 909 тис грн.

Прокуратура не повідомляє щодо якої техніки був укладений контракт з Міноборони.

Нагадаємо, що кілька днів тому компанія «Укрспецекспорт», через суд, вилучила у польської компанії Wtorplast законтрактовані та оплачені нею БМП-1, що мали бути поставлені до кінця 2018 року. Постачанням БМП-1 з-за кордону в інтересах Збройних Сил України тоді займалось дочірнє підприємство компанії «Укрспецекспорт» – ДГЗП «Спецтехноекспорт».

Читати також:Звіт щодо надходження озброєння в липні 2020 року