Львівський прикордонний загін отримав 4 мобільні тепловізійні комплекси на базі автобусів Torsus Praetorian

Львівський прикордонний загін отримав 4 мобільні тепловізійні комплекси на базі автобуса Torsus Praetorian

Львівський прикордонний загін отримав чотири мобільні тепловізійні комплекси спеціального призначення на базі автобусів підвищеної прохідності Torsus Praetorian 4х4.

Реалізація проєкту відбувається в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Польща-Білорусь-Україна 2014–2020», повідомляє пресслужба Державної прикордонної служби України.

Нагадаємо, що влітку 2019 року ДПСУ придбало дев'ять мобільних тепловізійних комплексів на базі Torsus Praetorian. Торги були проведені Львівським, Мостиським і Луцьким прикордонними загонами (по 3 комплекси на кожен). Переможцем у всіх було визнано ПрАТ «Банкомзв'язок». Мостиський прикордонний загін цього року було ліквідовано, майже 280-кілометрова ділянка кордону перейшла у відповідальність Львівського загону, який в свою чергу передав частину підрозділів Луцькому і Житомирському загонам.

Вартість одного мобільного комплексу склала 9 666 670 грн, в тому числі автобуса – 5 299 284,99 грн, мультисенсорної оптичної системи Senso Thermal Middle Range – 2 762 500 грн, серверного обладнання – 68 111 грн, одного АРМ – 66 905 грн.

Поставки замовникам здійснювались по одному комплексу у жовтні та грудні 2019 року, третій комплекси були поставлені у березні 2020 року.

З метою опанування правильного та ефективного використання комплексу в охороні кордону, представники постачальника – АТ «Банкомзв’язок» організували навчально-методичний збір з фахівцями підрозділів охорони кордону Львівського загону, а також практичні випробування комплексу в польових умовах.

мобільні тепловізійні комплекси на базі Torsus Praetorian

У службі вважають, що використання комплексу істотно розширить можливості охоронців кордону, адже вони зможуть здійснювати приховане переміщення як дорожньою інфраструктурою, так і бездоріжжям. До того ж, нова техніка дозволяє долати навіть лісисто-болотисту місцевість та водні перешкоди, і навіть у темний час доби з вимкненим штатним освітленням.

Апаратура дає можливість виявляти осіб на відстані у понад 4 кілометри, а транспортні засоби – за 12 кілометрів від місця несення служби. Ідентифікувати виявлених осіб можна на відстані понад 500 метрів, а легкову автівку – за півтора кілометра.

мобільні тепловізійні комплекси на базі Torsus Praetorian

Мобільний тепловізійний комплекс оснащується мультисенсорною оптичною системою Senso Thermal Middle Range на підйомній телескопічній щоглі (висота підйому 5,2 м), що включає камеру видимого спектру та тепловізійну камеру, а також систему периметрального відеоспостереження у складі чотирьох відеокамер Geovision GV-EBD4711.

мобільні тепловізійні комплекси на базі Torsus Praetorian

У машині передбачено: в операторському відсіку два взаємозамінних автоматизованих робочих місця – адміністратора й оператора, сервер для обробки та збергінання інформації, засоби зв'язку; у водійському відсіку захищений ударостійкий тактичний планшет Getac F110 G4 Basic для відображення інформації з системи відеоспостереження. У кімнаті відпочинку – два ліжка купейного типу, полиці та ящики для речей, стіл, мікрохвильовка та електрочайник.

Крім того машина комплектується системою кліматизації (опалення, ветниляція, кондиціонування) та системою електрозабезпечення, яка забезпечує автономну роботу протягом 72 годин та включає дизельний генератор потужністю 6 кВт, та 8 АКБ 12В 100 А•год.

мобільні тепловізійні комплекси на базі Torsus Praetorian мобільні тепловізійні комплекси на базі Torsus Praetorian

Базовий автобус-позашляховик Torsus Praetorian розроблений та випускається чеською компанію Pulsar Expo, яка заснована у 2014 році українським подружжям Вахтангом Джукашвілі та Юлією Хомич. Виробництво розміщене у Словаччині.

Автобус базується на шасі вантажівки MAN, комплектується дизелем MAN D0836LFL40, потужністю 240 к.с. та МКМ 925 Н•м, трансмісією ZF 12 AS 1210 OD MAN TipMatic. Габарити 8450х2540х3720 мм, колісна база 4200 мм, кліренс 389 мм. Споряджена маса до 13 500 кг.

повноприводний медичний евакуаційний автобус 4х4 Torsus Praetorian

Нагадаємо, що у 2018 році Національна гвардія України закупила не менше трьох одиниць медичних евакуаційних автобусів Torsus Praetorian 4х4.