Новітня українська РСЗВ «Буревій» пройшла вогневі випробування (ВІДЕО)

Новітня українська РСЗВ Буревій пройшла вогневі випробування (ВІДЕО)

Шепетівський ремонтний завод, відповідно до спільного рішення з Міноборони, провів випробування новітньої реактивної системи залпового вогню «Буревій», яка призначена для заміни в ЗСУ застарілих РСЗВ «Ураган».

Вогневі випробування нової РСЗВ, що днями пройшли на одному з військових полігонів, ексклюзивно зафільмував Defense Express.

РСЗВ «Буревій» виконана у калібрі 220-мм та може використовувати всі наявні реактивні снаряди для «Урагану», а також нові, зі збільшеною з 35 до 65 км дальністю знищення цілей, які розробляються КБ «Південне» у рамках програми «Тайфун-2».

Нова реактивна система від Шепетівського ремонтного заводу оснащена цифровою системою управління вогню, включно із системою обміну інформацією на полі бою. Це дозволяє включити «Буревій» у єдиний розвідувально-ударний контур, коли інформація від засобів розвідки, на кшталт БПЛА, у режимі он-лайн передається на засоби ураження. Це мінімізує до лічених хвилин час від виявлення цілей до їх знищення.

«Випробування «Буревію» проходять у взаємодії з Міноборони, яке зацікавлено у цій машині. Концептуальний підхід у її створенні: максимальна цифровізація, збільшення дальності стрільби, мобільності, а також комфорту та безпеки військових. Нами повністю розроблено та виготовлено весь пакет направляючих та систему наведення. Вони інтегровані на нове високопрохідне шасі, яке надалі буде оснащено повністю броньованою кабіною», – заявив Олег Турінський, директор ДП «Шепетівський ремонтний завод».

«Буревій» розміщено на шасі Т815-7Т3RC1 8х8 чеської Tatra, що належить до останнього покоління військових транспортних засобів компанії та відрізняється високою прохідністю, максимальною швидкістю понад 100 км/год, рівнем економічності та ергономічності.

«Для Міноборони одним із головних пріоритетів є якісне оновлення Збройних Сил України. Зокрема й у питанні далекобійних артилерійських систем, які мають не лише розширювати дальність дії, але і розміщуватись на сучасних надійних мобільних платформах. Наразі, велика частка таких систем у ЗСУ все ще розміщено на застарілих радянських машинах, які вже вичерпують свої ресурси. Враховуючи те, що попри велику кількість замовлень для українського війська КрАЗ зараз знаходиться у процедурі банкрутства, ми маємо знайти альтернативу. У випадку проходження «Буревієм» всіх випробувань, буде розглянуто питання переходу ЗСУ на нові колісні платформи, які відповідають всім вимогам країн-членів НАТО, з подальшою локалізацією їх виробництва в Україні», – повідомив Defense Express заступник міністра оборони України, Олександр Миронюк.

Нагадаємо, що береговий ракетний комплекс «Нептун» також замовлять на шасі «Татри».

Новітня українська РСЗВ Буревій Новітня українська РСЗВ Новітня українська РСЗВ Буревій Новітня українська РСЗВ Буревій