Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

субота, 21 листопада 2020 р.

АМКУ втретє повернув без розгляду заявку DCH і Skyrizon на концентрацію акцій «Мотор Січі»

Автор: Олексій Махно
Китайська Skyrizon і DCH  втретє звернулися до АМКУ за дозволом на придбання акцій Мотор Січ

Антимонопольний комітет України втретє повернув без розгляду заявку DCH і китайського інвестора ПАТ «Мотор Січ» компанії Skyrizon на концентрацію акцій цього підприємства.

Група DCH (Development Construction Holding) і Skyrizon найближчим часом знову звернуться до АМКУ за дозволом на концентрацію акцій «Мотор Січі», повідомляє пресслужба DCH Group.

Крім того, Група DCH і китайські інвестори направили позов до Господарського суду м.Києва з вимогою визнати рішення АМКУ про відмову в розгляді заяв на концентрацію зазначених сторін і зобов'язати АМКУ вжити їх до розгляду. Відповідна інформація буде оприлюднена компанією Skyrizon в форматі обов'язкового розкриття на Шанхайській біржі.

Нагадаємо, що Шевченківський районний суд міста Києва 18 листопада 2020 року задовольнив скаргу китайських акціонерів «Мотор Січ» і зобов’язав Службу безпеки України (СБУ) за 72 години розглянути клопотання про закриття кримінальної справи.

Раніше, 4 вересня 2020 року, китайські інвестори направили Міністерству юстиції України повідомлення про інвестиційний спір (Notice of Investment Dispute) з вимогою про відшкодування шкоди в розмірі $3,5 млрд. У цьому повідомленні вони вказують на те, що українська влада своєю поведінкою експропріювала їх інвестиції, а також порушила інші права, передбачені чинною Угодою про заохочення і взаємний захист інвестицій, підписаної 31 жовтня 1992 року, між урядами України та Китайської Народної Республіки.

Інтереси китайських інвесторів ПАТ «Мотор Січ» в інвестиційному спорі щодо стягнення з України збитків розміром $3,5 млрд представлятимуть три провідні міжнародні юридичні компанії – Wilmerhale, DLA Piper і Bird & Bird. Радником з питань українського права в міжнародному арбітражі виступатиме компанія Arzinger.