Працівника «Мотор Січі» затримано при спробі продати за півціни викрадений авіадвигун

Працівника Мотор Січі затримано при спробі продати за півціни викрадений авіадвигун

Працівники ПАТ «Мотор Січ», серед яких начальник відділу вхідного контролю і ремонту агрегатів, викрали і намагалися перепродати авіадвигун і електронний регулятор до нього.

Про це повідомляє 368.media з посиланням на матеріали кримінального провадження за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 191 КК. На даний момент цього начальника відділу затримано.

За даними слідства, він разом з невстановленими поки спільниками організував крадіжку дорогого авіаційного обладнання – двигуна ТВЗ-117ВМА-СБМ1В та електронного регулятора, які вивезли з заводу і сховали в гаражному кооперативі «Запорожець».

Подільники встигли навіть знайти перекупника обладнання, який погодився купити його за 460 тис доларів, але перекупник виявився підставним, і коли начальник відділу відкрив двері гаража для огляду обладнання, його затримали. 25 жовтня Жовтневий райсуд Запоріжжя за клопотанням прокуратури обрав йому запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Водночас Служба безпеки України (СБУ) повідомила про спільну із Службою зовнішньої розвідки України (СЗРУ) спецоперацію з блокування систематичного розкрадання авіаційних комплектуючих зі стратегічного вітчизняного підприємства.

Працівника Мотор Січі затримано при спробі продати за півціни викрадений авіадвигун Працівника Мотор Січі затримано при спробі продати за півціни викрадений авіадвигун

За інформацією СБУ, організували протиправну схему власники російської авіаційної компанії. Посередники, у тому числі посадовці стратегічного підприємства, викрадали на їх замовлення двигуни та авіаційні запчастини для гвинтокрилів «Мі-2», «Мі-8», «Мі-17» та їх модифікацій.

Викрадену продукцію посередники вивозили за кордон поза митним контролем. Обладнання, за підробленими документами, ділки продавали оборонним компаніям з Близького Сходу та у країни колишнього СНД.

Повідомляється, що оперативники спецслужби провели операцію, підготовлену з використанням оперативних можливостей Служби зовнішньої розвідки. Правоохоронці затримали фігурантів під час спроби продажу авіаційного двигуна вартістю 980 тис дол. США.

Працівника Мотор Січі затримано при спробі продати за півціни викрадений авіадвигун

У ході проведення обшуків в офісах українських посередників і місцях проживання зловмисників було виявлено авіаційні запчастини для гвинтокрилів «Мі-2» та «Мі-8». Також вилучено чорнові записи, що підтверджують протиправну діяльність фігурантів.