Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

вівторок, 17 листопада 2020 р.

Міноборони майже припинило замовляти техніку РЕБ

Міноборони майже припинило замовляти техніку РЕБ

Минулого року фактично нічого у замовлення не потрапило, крім дослідно-конструкторської роботи, лише наприкінці року замовили три модернізовані станції...

Про це в інтерв'ю Оборонно-промисловому кур'єру розповів директор державного підприємства «Центральне конструкторського бюро «Протон» Олег Вотяков.

На жаль, за останній рік ситуація з державним оборонним замовленням не покращилася. Справа в тому, що основні вироби були поставлені в минулому році. Йдеться зараз про серійні станції РЕБ Р-330КВ1М і мобільний короткохвильовий радіопеленгатор «Сектор». Тоді підприємство впоралося із поставленим завданням, ми успішно переозброїли наше військо. Зараз нарощуємо роботи з модернізації виробів. До слова, всі ці вироби були розроблені за кошти підприємства.

Якщо відверто говорити про ДОЗ, то весь час було важкувато. В позаминулому році ще було нормально. У нас було замовлення на поставки станції РЕБ Р-330, та на постачання інших виробів. Цього року все було, як і у всіх. Що було заплановано ще в 2019, було замовлено. Минулого року фактично нічого у замовлення не потрапило, крім дослідно-конструкторської роботи. Ну, а в кінці року було зроблено замовлення, і ми завдяки йому здали три модернізовані машини в цьому році.

Що стосується замовлень цього року, то у нас виявляється все «перехідне». Тобто, 2020 і 2021 роки в плані ДОЗ йдуть туго. Але мушу сказати, що потреба в нашій техніці є серйозна, заявки подаються. В цьому році теж подавали, але не відомо, чому всі посилаються на відсутність асигнувань. На 2021 рік наші вироби у ДОЗ плануються, наскільки я розумію, але поки остаточно невідомо. А самі плани нас не сильно влаштовують – обсяги невеличкі. Підприємство наше готове, ми не зірвали жодного замовлення і поставляли все вчасно. Не було такого, що б ми когось підвели. А головне, що потреба в наших виробах зростає.

Нагадаємо, що ДП «ЦКБ «Протон», яке входить до складу ДК «Укроборонпром», цього року передало ЗС України партію автоматизованих станцій радіоперешкод короткохвильового радіозв’язку Р-330КВ1М. Перший серійний зразок цієї станції радіоелектронної боротьби «Протон» поставив Збройним Силам України в липні 2019 року.

ЦКБ «Протон» спеціалізується на розробленні та виготовленні засобів спеціального радіозв’язку. Це підприємство увійде до холдингу радарних систем, який планують створити в Укроборонпромі у рамках корпоратизації концерну.

«Протон» виробляє автоматизовані станції радіоперешкод короткохвильового радіозв’язку Р-330КВ1М; пристрої радіомоніторингу систем зв’язку КХ-діапазону Р-677; радіомодеми передачі даних по КХ радіоканалам, цифрові радіоприймачі КХ-діапазону К410, вузькосмугові пристрої радіомоніторингу УКХ-діапазону, панорамні пристрої радіомоніторингу УКХ-діапазону.