Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

четвер, 24 грудня 2020 р.

Підписано меморандум про поставку Індонезії ракетних комплексів «Нептун»

Підписано меморандум про поставку комплексів Нептун Індонезії

З Республікою Індонезія підписано Меморандум щодо укладення контракту на постачання комплексу протикорабельних крилатих ракет 360МЦ «Нептун» виробництва КБ «Луч».

Таким чином, Індонезія може стати першим закордонним покупцем «Нептуна», повідомляє Defense Express з посиланням на українського спецекспортера ДП СЗТФ «Прогрес».

Повідомляється, що після тривалих перемовин компанії вдалося переконати індонезійську сторону в перевагах низки українських зразків озброєння. Крім домовленостей щодо «Нептуна», ДП СЗТФ «Прогрес» також забезпечило умови, щоб найближчим часом було укладено контракти на постачання й іншої української продукції – радарів та авіаційних ракет.

Як розповіли представники компанії, індонезійські військові позитивно оцінили РЛС 90К6Е від НВК «Іскра». Цей мобільний 3D радіолокатор кругового огляду з транзисторним передавачем призначений для виявлення цілей, що летять на низьких, середніх і великих висотах.

Зрештою, Індонезію зацікавили й авіаційні ракети Р-27, що виробляє ДАХК «Артем». Нагадаємо, що з цією продукцією індонезійські військові вже знайомі. Але, так би мовити, в досить невеликих обсягах – згідно з даними офіційних звітів Державної служби експортного контролю України, з 2010 по 2018 рік Індонезія отримала від нас п’ять таких ракет.

Нагадаємо, що 23 грудня Кабінет Міністрів розблокував виконання держоборонзамовлення, дозволишивши здійснювати розрахунки для закупівлі озброєння (які сам і заборонив), це зокрема дозволить розпочати виробництво протикорабельних комплексів «Нептун» для ЗСУ..