ОБСЄ вчергове виявила на Донбасі російський комплекс РЕБ

опис фото

СММ ОБСЄ зафіксувала біля окупованої Михайлівки (Донецька область), що на кордоні з РФ, сучасний російський комплекс радіоелектронної боротьби Р-330Ж «Житель».

Як передає Укрінформ, про це повідомляється у щоденному звіті №308/2020, опублікованому Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні 29 грудня.

«Упродовж дня 27 грудня орієнтовно за 2 км на східно-південний схід від н. п. Михайлівка (74 км на південний схід від Донецька) та приблизно за 2,5 км на північний захід від кордону з Російською Федерацію БПЛА СММ дальнього радіуса дії виявив комплекс радіоелектронної боротьби (ймовірно Р-330Ж «Житель»)», – йдеться у звіті.

СММ ОБСЄ вже не вперше виявляє на окупованому Донбасі російський комплекс РЕБ Р-330Ж. Зокрема, в ніч на 29 листопада безпілотник Місії зафіксував його неподалік кордону з РФ.

А 8 листопада СММ вперше помітила новітню російську систему радіоелектронної боротьби «Наводчик-2» поблизу тимчасово окупованого Луганська.

Окрім того, на тимчасово окупованих територіях фіксувалися системи електронної боротьби Р-934Б «Синица», РБ-636 «Свет-КУ», 1Л269 «Красуха-2», РБ-109A «Былина», РБ-341В «Леер-3», РБ-301Б «Борисоглебск-2», комплекс радіоелектронної боротьби з БПЛА «Репелент-1», станція перешкод «Тирада-2», комплекс радіоелектронної розвідки «Торн», радіолокаційна станція наземної розвідки «Кредо-М1» тощо.

Усі ці системи та комплекси ніколи не перебували на озброєнні Збройних Сил України.