![Спалах](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjJhy9fQe9qzJvb022bp_Pc3FbBKq8u1mT3IJILexG0-1tGD8qZ9gnkXvPOzRYXzQQlGOdQFhHEnoaoPOAJbNNX_Z6RtKABDnqIIps2fnIlyXyUhRh9hGRxgxSQOq_dnIRbpxh_MA-Yep4/s0/578.jpg)
Завод «Маяк», який входить до складу Державного концерну «Укроборонпром», розпочинає процедуру постановки на озброєння української армії сигнальних мін «Спалах».
«Сигнальні міни «Спалах» – це боєприпаси нелетальної дії, які не дадуть ворогу шастати по нашій землі непомітним. Сигнальна міна «Спалах-1» – це полімерний модернізований аналог радянської СМ-320», – повідомляє пресслужба підприємства.
![Спалах](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhnBeVDl_lWRYy5Cpsv9YimzfK67pW5MO2HiSwIquCtDsTe9KTnwGSEuu6iCK5ygMct9n3-ktfT3GY-8qjgJaL_ZDdm1BAsXNSf6kU5aWRba9oqaK-UKzoZuzp0Gpa0QdE0XIl9MTu6GeA/s1600/tth.jpg)
Нагадаємо, що в 2015 році Національна гвардія повідомила про випробування сигнальної міни «Спалах-1», що приводиться в дію детонатором МУВ і сповіщає військовослужбовців про наближення ворога характерним звуком, що імітує падіння мінометної міни, димом і спалахом п'ятнадцяти сигнальних ракет білого або зеленого кольору.
Тоді повідомлялось, що сигнальну міну вітчизняного виробництва розробили начальник інженерної служби Східного ОТО Нацгвардії підполковник Мар’ян Балагуш і фахівці Харківського конструкторського бюро «Співпраця».