Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

середа, 13 січня 2021 р.

Територіальна оборона повинна постійно готуватися до оборони своєї місцевості – Хомчак

Територіальна оборона повинна постійно готуватися до оборони своєї території – Хомчак

Сьогодні, в Командуванні Сухопутних військ ЗС України відбулася науково-практична конференція «Проблемні питання територіальної оборони України та шляхи її розвитку».

Захід відбувся за участю Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Руслана Хомчака, народних депутатів України, представників Офісу Президента України, Міністерства оборони та Збройних Сил України, Ради національної безпеки та оборони України, науково-дослідних установ, громадських організацій, повідомляє пресслужба Генштабу.

— Позиція Збройних Сил України – замість «війська територіальної оборони» ввести поняття «сили територіальної оборони». В сили тероборони входять різні суб’єкти, серед яких як складові сектору безпеки так і громадські організації. Основний принцип територіальної оборони – це розмежування Збройних Сил України і територіальної оборони. Територіальна оборона повинна діяти виключно в межах своєї визначеної місцевості і постійно готуватися до оборони своєї території. Підрозділи Збройних Сил України виконуватимуть завдання в районі бойових дій, в той час як територіальна оборона охоронятиме своє місто, село, вулицю, – наголосив головнокомандувач ЗСУ.

Територіальна оборона повинна постійно готуватися до оборони своєї території – Хомчак

Також Головнокомандувач ЗСУ додав, що територіальна оборона повинна мати чітку структуру та займатися підготовкою населення до оборони, військово-патріотичним вихованням молоді та допризовною підготовкою.

— Якщо ми будемо готувати населення на місцях, навчимо їх тактичній медицині, основам інженерної, вогневої, тактичної підготовки і ця система запрацює – можна буде підійматии питання щодо відмови від строкової служби взагалі, – зауважив Руслан Хомчак.На даний час триває розроблення проєкту Закону України «Про основи територіальної оборони України». За словами першого заступника Секретаря РНБО України генерал-полковника Михайла Коваля прийняття зазначеного законопроєкту дозволить законодавчо зафіксувати функції і завдання територіальної оборони на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівнях, а також оптимізувати розподіл повноважень посадових осіб органів військового управління ЗС України й органів державної влади щодо керівництва теробороною.

Як зазначив Командувач Сухопутних військ генерал-полковник Олександр Сирський, в минулому році було проведено 52 заходи з підготовки підрозділів територіальної оборони, до яких залучалось близько 7000 військовослужбовців. В ході цих заходів було частково відмобілізовано 11 бригад територіальної оборони а також повністю – одну бригаду.Нагадаємо, що у Зеленського розкритикували проєкт Закону про тероборону №4504, що розроблений групою авторів та поданий депутатом Андрієм Шараськіним. Критиці було піддано положення, що стосуються зберігання зброї вдома, порядок підпорядкування і фінансування тероборони, зокрема було відмічено високі ризики сепаратизму закладені у проєкт.

Натомість за участю Міністерства оборони розробляється законопроєкт, який не передбачає радикальних змін у системі територіальній оборони, що існує зараз та грунтується на кадрованих бригадах мобілізаційного типу з терміном готовності до 30 діб.

Нагадаємо, що міністр оборони нещодавно відмітив, що «іноземний досвід свідчить, що утримання підрозділів територіальної оборони обходиться значно дешевше, ніж регулярних військ, в США – в 6 разів, Данії та ФРН – у 10. Функціонування сучасної територіальної оборони в Україні дозволить заощадити значні фінансові ресурси при одночасному підвищенні ефективності системи оборони в цілому».

За чинним на сьогодні законом, завданнями тероборони є: охорона та захист держкордону, охорона органів держвлади, військового управління, забезпечення стратегічного (оперативного) розгортання військ, охорона та оборона важливих об'єктів і комунікацій; боротьба з диверсійно-розвідувальними силами та підтримання режиму воєнного стану.