![ЗУ-23-2](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjOYD4GgoGLQbB6z4uJEh8XfonIu0eYWeE6kzyb5IegasryFTeAat_9uTt56TWkNwnhLub7MRRNnlyEq_NPXpX9K715wgHykzigPBXWTmNs2XxNLRPnQY960veUMk0VTkIgxaCdp5H5WgM/s1600/578.png)
ПАТ «Завод «Маяк» розпочало серійне виготовлення ЗІП для спареної зенітної установки ЗУ 23-2. Незабаром – серійне виготовлення ЗІП капітального ремонту ЗУ 23-2.
Про це повідомила пресслужба держпідприємства та продемонструвала відповідні вироби.
![Маяк опанував виробництво ЗІП для зеніток ЗУ-23-2](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgurUqrgX_xs3rMaUofTeHgsTUlycBrqB9F8AHxpiqJtpz2A_KvHKEXI-dbIkia9mZDFi9U-0XOi4xri5sjQfyxfL2VQKh-bUrUTkRyxIoGtKRh-FWtXHs4mdoq3kbiFcrP4Kp7BR9Evp4/s1600/1.jpg)
ЗУ-23-2 (індекс 2А13) – спарена зенітна установка, у складі двох 23-мм автоматичних гармат 2А14, станку, прицілу ЗАП-23, платформи на двоколісному ходу та наземного прицілу Т-3.
Нагадаємо, що в 2017 році, КБ «Артилерійське озброєння» на виконання імпортозаміщення, за власні обігові кошти розробило та опанувало виробництво 23-мм стволів КБА40 для установки ЗУ-23-2. За результатами визначальних відомчих випробувань 23-мм ствол КБА40 до автоматів 2А14(М) наказом Міноборони від 5 червня 2019 року №279 допущений до експлуатації у Збройних Силах України на особливий період.
![Вітчизняна модифікація ЗУ-23-2 проходить випробування](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg-ns89t2bnxVq9IYlZYf8lftddiDCfNgUMfdllnx8khDMNlXaYw0Ak1JqM0S_ehKCIQaFlWbTmCeshcske51onNuAuHygYLrthEh2RcIxmpPRIpviiavXKhVpzLEnq-myqpIXLmjKShyphenhyphenQ/s1600/94588769_1574886536013931_5395671331251421184_n.jpg)
Також, Державним науково-дослідним інститутом випробувань та сертифікації ОВТ у 2020 році проводились визначальні відомчі випробування української локалізації 23-мм спареної установки ЗУ-23-2, що виробляється ТОВ «Українська бронетехніка».
Зазначимо, що дообладнана ЗУ-23-2 є вогневим засобом нового польського ЗРАК PILICA, першу батарею якого польська армія отримала в грудні 2020 року.