Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

понеділок, 19 квітня 2021 р.

Україна домовляється про купівлю британських тральщиків

Україна домовляється про купівлю британських тральщиків

Україна веде перемовини про придбання двох протимінних кораблів у Сполученого Королівства за рахунок британських кредитних коштів виділених на розвиток ВМС України.

Про це повідомляє Український мілітарний портал.

Планується придбати тральщики типу Sandown, що увійшли до складу флоту з 1989 по 2001 роки. Ці кораблі призначені для пошуку і знищення морських мін за допомогою дистанційно керованих пошукових апаратів та не мають пристосувань для тралення мін.

Короткі технічні характеристики (ТТХ) тральщиків типу «Сендаун»:
Водотоннажність: 484 тонни (повна)
Довжина – 52,5 метра
Ширина – 10,5 метра
Осадка – 2,3 метра
Швидкість – до 13 вузлів на дизелі, до 6,5 вузлів на електричній установці
Екіпаж – до 40 осіб
Озброєння – 1х30-мм дистанційно-керований модуль, кулемети
Спеціальне обладнання – автоматизована система управління протимінними діями Atlas Elektronik IMCMS, буксурована ГАС, протимінні пошукові апарати

Нагадаємо, що у жовтні 2020 року у Лондоні було підписано Меморандум про наміри між Міністерствами оборони України і Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії щодо співробітництва з розвитку ВМС України, який передбачає залучення коштів Британського експортно-кредитного агентства у розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів.

Також нагадаємо, що у грудні 2020 року видання «Думская» повідомляла, що командувач ВМСУ контр-адмірал Олексій Неіжпапа висловив бажання будувати на британських і українських корабельнях не вісім ракетних катерів як планується, а шість. Ще дві одиниці, на його думку, повинні були стати тральщиками, які необхідні ВМС України.