Президент пропонує збільшити чисельність ЗСУ на 11000 для формування Сил територіальної оборони

ЗСУ

Збільшити чисельність ЗСУ до 261000 осіб, у тому числі 215000 військовослужбовців, для створення окремого роду сил – Сил територіальної оборони і руху опору пропонує Президент.

Відповідний законопроєкт № 5558 зареєстрований 25 травня.

Наразі законодавчо визначений ліміт чисельності складає 250000 осіб, у тому числі 204000 військовослужбовців. Така чисельність була затверджена законом у 2015 році.

Збільшення чисельності Збройних Сил на 11 000 військовослужбовців обгрунтовується необхідністю формування органів управління, військових частин і підрозділів територіальної оборони, а також розбудови системи руху опору, що передбачено законопроєктом № 5557 «Про основи національного спротиву», який також зареєстрований сьогодні.

«Цілями та завданнями законопроекту є збільшення чисельності Збройних Сил України з метою створення та забезпечення функціонування окремого роду сил – Сил територіальної оборони Збройних Сил України, а також розвитку Сил спеціальних операцій Збройних Сил України в інтересах формування руху опору», – йдеться у пояснювальній записці.

Зазначимо, що до 10 тисяч осіб збільшиться чисельність постійного (кадрового) складу військ територіальної оборони яка наразі складає 580 кадрових військовослужбовців. Крім того, військові частини територіальної оборони комплектуватимуться резервістами та військовозобов'язаними, яких призиватимуть у разі необхідності.