Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

пʼятниця, 14 травня 2021 р.

Міноборони дозволило жінкам займати офіцерські посади в службах пожежної охорони

Автор: Іван Чигринський
Міноборони дозволило жінкам займати офіцерські посади в службах пожежної охорони

Міністерство оборони України дозволило офіцерам-жінкам служити на всіх посадах з військово-обліковими спеціальностями «пожежна охорона».

Відповідні зміни до Переліку військових посад осіб офіцерського складу, які можуть бути заміщені військовослужбовцями-жінкам внесені наказом Міністерства оборони № 74 від 22 березня 2021 року, та набули чинності з 16 квітня.

Нагадаємо, що в 2016 році Міноборони кардинально збільшило перелік дозволених для жінок рядових та сержантських посад, в 2017-му дозволило офіцерам-жінкам служити на кораблях і підводних човнах. А 6 березня 2020 року було знято обмеження щодо призначення жінок на офіцерські посади зокрема й у військових частинах спеціального призначення.

Кількість жінок в український армії постійно зростає, водночас щороку від військової служби переховується близько чверті мільйону чоловіків ухиляючись від військового обов'язку.

На фото співробітники ДСНС (Фото: Сергій Ковтонюк)