Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

пʼятниця, 14 травня 2021 р.

Прикордонникам, що мають звання «рядовий», «єфрейтор», «старшина» і «прапорщик» присвоять нові

Автор: Андрій Шинко
Прикордонникам, що мають звання «рядовий», «старшина», «прапорщик» присвоюють нові

У Державній прикордонній службі розпочалась переатестація військовослужбовців, які мають військові звання «рядовий», «єфрейтор», «старшина», «прапорщик» та «старший прапорщик».

Переатестація розпочалась у квітні та триватиме три місяці. Порядок її проведення визначений наказом Міністерства внутрішніх справ України від 29.09.2020 № 694. Які саме нові звання будуть присвоювати для кожної посади визначає наказ МВС від 22.02.2021 № 139.

Нагадаємо, що подібна переатестація на нові звання, які введені з 1 жовтня 2020 року, проводиться і в Збройних Силах та Національній гвардії України. Проте на відміну від Держприкордонслужби там переатестують лише військовослужбовців, що мають звання «старшина», «прапорщик» і «старший прапорщик». Їм присвоять звання «головний сержант», «штаб-сержант», «майстер-сержант» і «старший майстер-сержант».

Звання ж «рядовий» в ЗСУ і НГУ використовуватимуть і далі паралельно із званням «солдат», як це й передбачає пункт 7 Прикінцевих положень Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

У Держприкордонслужбі вирішили піти далі й крім переатестації старшин і прапорщиків (мічманів) переатестують і військовослужбовців, що мають звання «рядовий» і «єфрейтор» у «солдатів» і «старших солдатів».

Військовослужбовцям (резервістам), щодо яких прийнято рішення про переатестацію, начальники органів Держприкордонслужби, яким надано право видавати накази по особовому складу і в підпорядкуванні яких перебувають військовослужбовці (резервісти), присвоюють такі військові звання:

які мають військове звання «рядовий» – військове звання «солдат»;

які мають військове звання «єфрейтор» – військове звання «старший солдат»;

які мають військове звання «старшина» – військове звання «головний сержант»;

які мають військове звання «прапорщик» («мічман») – військове звання «штаб-сержант» («штаб-старшина»);

які мають військове звання «старший прапорщик» («старший мічман») – військове звання «майстер-сержант» («майстер-старшина»).

Також документом наказом МВС №694 передбачено, що громадянам, які мають військові звання запасу «рядовий», «єфрейтор», «старшина», «прапорщик» («мічман»), «старший прапорщик» («старший мічман») та які приймаються на службу у військовому резерві Державної прикордонної служби України, одночасно з прийняттям на службу у військовому резерві присвоюються звання резерву «солдат», «старший солдат», «головний сержант», «штаб-сержант» («штаб-старшина»), «майстер-сержант» («майстер-старшина») відповідно.