Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

середа, 16 червня 2021 р.

Якщо до 15 липня не приймуть закон про національний спротив у 2022 році не буде грошей на тероборону

Якщо до 15 липня не приймуть закон про національний спротив  у 2022 році не буде грошей на тероборону

Якщо Рада не схвалить законопроєкт № 5557 до 15 липня то через вимоги Бюджетного кодексу грошей в бюджеті 2022 року на його виконання закладено не буде. Це при тому, що на формування територіальної оборони лише у 2022 році необхідно 2,5 мільярда гривень.

Про це кореспонденту АрміяInform розповів радник командувача Сил спеціальних операцій Збройних Сил України Денис Поданчук, який брав участь у підготовці законопроєкту.

— Робота над законопроєктом № 5557 почалася давно. Я приєднався до процесу пів року тому. На перше читання у Верховній Раді виносять той текст законопроєкту, який зареєстровано. І в нього потрібно буде вносити правки. Бо є зауваження Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, є поради відповідних фахівців. І правки слід внести між першим і другим читанням. Якщо Рада підтримає законопроєкт у першому читанні, то друге читання мало б відбутися до 14 липня цього року. Бо якщо не встигнемо до 15 липня, то не зможемо виконати офіційні вимоги Бюджетного кодексу, і грошей в бюджеті (на виконання закону, – Ред.) закладено не буде. Відповідно, 1 січня 2022 року грошей під нього не буде, – зазначив радник.

За його словами, законопроєкт № 5557 – інструмент, що поєднує в собі і територіальну оборону, і Рух опору, і підготовку всього населення.

— У ЗСУ нарешті буде окремий рід сил – територіальна оборона. Командувач безпосередньо підпорядковуватиметься Головнокомандувачу ЗСУ. Це інші можливості й перспективи. А ще будуть добровольчі формування територіальних громад, яких 1438 на контрольованій нами території. Фінансування Сил ТрО обов’язково має йти окремим рядком у бюджеті Міноборони. Закон буде рамковий. І дуже багато всього буде унормовано в положеннях – про Рух опору, тероборону – та інших документах. І тепер будь-який громадянин, умотивований долучитись до захисту країни і охочий взяти безпосередню участь у відсічі, розумітиме, що йому робити і як, – додав Денис Поданчук.

Варто зазначити, що відсутність фінансування тероборони в бюджеті 2022 року не дозволить укомплектувати Сили територіальної оборони особовим складом, адже для цього передбачається з 1 січня 2022 року збільшити чисельність ЗС України на 11000 військових.