На формування тероборони необхідно 4 мільярди гривень

ЗСУ

На формування територіальної оборони (ТрО) України лише у 2022 році необхідно буде виділити майже 2,5 мільярда гривень.

Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич, передає РБК-Україна.

«На формування тероборони у 2022 році необхідно буде виділити майже 2,5 млрд гривень, у наступні два роки – ще по 718 млн гривень», – йдеться в повідомленні.

Крім того, Завитневич назвав добровольців ТрО «організаційним ядром» для створення нового роду військ. Чисельність постійного складу Сил тероборони з наступного року має збільшитися із 580 осіб до близько 10 000, разом із резервістами і військовозобов'язаними, яких призиватимуть за мобілізацією, Сили ТрО нараховуватимуть близько 100 000. Відповідний законопроєкт № 5558 про збільшення чимельності ЗСУ зареєстровано 25 травня.Нагадаємо, що нещодавно стало відомо, що у Збройних Силах України склалася критична ситуація з виплатою додаткових видів грошового забезпечення (оздоровчі, матдопомога, компенсація за піднайом, підйомні тощо). Станом на травень Міністерство оборони вже заборгувало військовим майже мільярд гривень.