Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

понеділок, 21 червня 2021 р.

Міноборони не замовило жодного безпілотника «Фурія», а розробку баражуючого боєприпасу «Грім» зупинено

Фурія

У держоборонзамовленні на 2021 рік немає жодного комплексу «Фурія», який прийнятий на озброєння ЗСУ. Через це виробник був вимушений загальмувати проєкт «Грім» і кинути ресурси на роботу з потенційними іноземними замовниками.

Про це розповів директор НВП «Атлон Авіа» Артем В’юнник під час круглого столу «Передові оборонні технології України та перспективні шляхи їх розвитку» організованого в Укрінформі 18 червня Державною інноваційною фінансово-кредитною установою (ДІФКУ) та громадською спілкою «Український інститут безпекових досліджень» (УІБД).

«Атлон Авіа» є єдиним виробником для ЗСУ розвідників – корегувальників артвогню. Коли прийнялися на озброєння, стратегія компанії виглядала просто: оснащуємо артилерію своїми комплексам, працюємо над їх модернізацією і концентруємо свої зусилля не на виході на експорт або пошуку ринків за межами України, а на проєкт ударного безпілотного комплексу «Грім», який також дуже важливий для ЗСУ. Потрапивши в ситуацію, коли в державному оборонному замовленні немає жодного комплексу «Фурія» на 2021 рік, ми вимушені були трошки загальмувати проект «Грім» і кинути свої ресурси на роботу з потенційними іноземними замовниками. Це, як приклад, того, що агенція дуже потрібна», – повідомив Артем В’юнник.

Грім Баражуючий боєприпас ST-35 «Грім» або «Тихій грім» (Silent Thunder).

Також, на його думку, що інститут оперативно-тактичних вимог перетворився на спосіб боротьби чи зачистки ринку.

«Наш комплекс, прийнятий в тому році на озброєння, пройшов випробування та відповідав усім вимогам. На сьогодні переписані усі оперативно-тактичні вимоги (ОТВ) до розвідника-коригувальника, при чому перегляд було ініційовано насамперед через уточнення вимог до стійкості до засобів РЕБ. Показово, що в проєкті нових ОТВ не змінилося жодного слова щодо РЕБ, але інші характеристики було підкручено. Наприклад, тривалість польоту 3 години, стала 4 години. Була одна швидкість, стала інша і т.д. Я вважаю, це не результат точного аналізу чи перегляду стратегії ЗСУ. Це – інструмент заміни одних виробників на інших», – підсумував він.