У ЗСУ вперше призначено командувачем жінку

У ЗСУ вперше призначено командувачем жінку

Вперше у Збройних Силах України призначено жінку командувачем окремого роду сил.

Міністр оборони України Андрій Таран підписав наказ про призначення полковника медичної служби Тетяни Остащенко на посаду Командувача Медичних сил Збройних Сил України.

До цього вона займала посаду головного інспектора Головної інспекції Міноборони.

Нагадаємо, що згідно із законом про основи національного спротиву, Медичні сили набувають статусу окремого роду сил ЗС України. Також окремими родами військ (сил) стають Сили територіальної оборони, Сили логістики, Сили підтримки та Війська зв’язку та кібербезпеки.

«Вперше жінка очолила одне з Командувань у Збройних Силах України. Поступально рухаємось до побудови Збройних Сил нового зразка. Завдяки реформуванню армії відповідно до принципів і підходів НАТО жінки зараз мають можливість проходити військову службу на рівних засадах із чоловіками. Треба відзначити, що свою безумовну підтримку цього вибору після особистого спілкування висловив Верховний Головнокомандувач, Президент України Володимир Зеленський», – розповів Андрій Таран.

На його думку, дане призначення Командувача Медичних сил Збройних Сил України – це не тільки про гендерну рівність, а, передусім, про фаховість. У професійній армії на першому місці мають бути кваліфікованість, моральні якості людини та патріотизм.

Він зазначив, що чекає від новопризначеної очільниці Командування наведення ладу у медичній службі, удосконалення процесів медичного забезпечення армії, створення сприятливих умов для розвитку галузі відповідно до стандартів НАТО, зменшення корупційних ризиків та синхронізації процесів усіх складових Медичних сил.

Нагадаємо, що минулого року Служба безпеки України затримала посадовців Командування Медичних сил за «продаж перемоги» у торгах на поставку медичних масок військовим.


Полковник медичної служби Остащенко Тетяна Миколаївна народилась у серпні 1974 року у місті Львові в родині військовослужбовця. З відзнакою закінчила у 1996 році фармацевтичний факультет Львівського Державного медичного інституту, а в 1998 році – Українську військово-медичну академію.

Проходила військову службу на посадах начальника аптеки військової частини, офіцера військово-медичного управління Західного оперативного командування, начальника відділу медичного постачання Центрального військово-медичного управління ЗСУ, начальника відділу Військово-медичного департаменту Міноборони та Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу ЗСУ, начальника управління медичного постачання Головного військово-медичного управління, Головного інспектора Головної інспекції Мініоборони.

Здобула оперативно-тактичний рівень військової освіти у 2020 році, а також пройшла підготовку на низці курсів армій держав-НАТО. У Кранфільдському університеті (Велика Британія) закінчила курси реформування сектору оборони та безпеки, а також стратегічного лідерства для керівного складу.


Нагадаємо, що раніше були призначені: генерал-майор Валерій Залужний – Головнокомандувачем Збройних Сил України, генерал-лейтенант Євген Мойсюк – заступником головнокомандувача ЗСУ, генерал-майор Сергій Шаптала – начальником Генерального штабу, генерал-лейтенант Олександр Павлюк – командувачем Об'єднаних сил на Донбасі.