Військовим пенсіонерам підвищують пенсії

Держава зробить усе щоб не платити пенсію за пільговою вислугою

За ініціативи Президента Володимира Зеленського на наступному засіданні Кабміну буде ухвалено розроблене Мінсоцполітики рішення про підвищення пенсійних виплат військовим.

Це рішення має зменшити наявні диспропорції, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Він зазначив, що у 2017 році, при внесенні змін до закону про індексацію грошових доходів населення, питання індексації пенсій для військових не було врегульовано. Через це сьогодні новопризначені пенсії та пенсії, призначені до 2018 року, відрізняються майже вдвічі. І Уряд планує виправити цю ситуацію.

Зокрема, передбачається з 1 липня встановити щомісячну доплату в сумі 2000 гривень для майже 400 тисяч військовослужбовців-пенсіонерів, та встановити мінімальну пенсійну виплату на рівні 3854 гривні.

Окрім цього, передбачається підвищення виплат для учасників бойових дій, які втратили працездатність. Більш ніж 40 тисяч людей отримають підвищення майже у 700 гривень.



Нагадаємо, що раніше міністерка соцполітики Марина Лазебна заявила, що через наявні проблеми з перерахунком пенсій для колишніх військовослужбовців програма підвищення пенсій для відставних військових потребує виправлення. Через це, за словами Лазебної, потрібно заново робити всі розрахунки. Водночас вона не знає де взяти де взяти 60 млрд грн, щоб доплатити військовим пенсіонерам за неправильно нараховані пенсії.