Мінсоцполітики не знає де взяти 60 млрд грн, щоб доплатити військовим пенсіонерам за неправильно нараховані пенсії

гроші

Міністерство соціальної політики шукає шляхи, як перерахувати пенсії військовим, які були несправедливо позбавлені належних їм виплат через неправильний перерахунок.

Про це повідомила міністерка соцполітики Марина Лазебна під час години запитань до уряду у Верховній Раді 4 червня 2021 року.

У нас є чотири варіанти як вирішити питання перерахунку пенсій військовослужбовцям. Вони не безкоштовні, вони дороговартісні, від 40 до 60 млрд грн, і навіть якщо ми знайдемо варіант, нам треба буде домовлятися, щоб знайти ресурс на такі перерахунки

За словами міністерки, 500 тисяч військових пенсіонерів чекають на справедливе пенсійне забезпечення. «Якби не скасували індексацію у 2017 році, військовослужбовці вже б отримували на 30% більше», – каже Марина Лазебна.

Нагадаємо, що раніше міністерка заявила, що через наявні проблеми з перерахунком пенсій для колишніх військовослужбовців програма підвищення пенсій для відставних військових потребує виправлення. Через це, за словами Лазебної, потрібно заново робити всі розрахунки.

Зараз, коли кажуть, що зроблені перерахунки пенсій військовим... Нічого не зроблено – потрібно сідати, розбиратися, писати закон і виправляти ситуацію. Але це дуже дорога програма. Але в країні війна, і потрібно показувати правду, де несправедливо були позбавлені... І потрібно закладати в бюджеті, щоб виконувався законНагадаємо, що у 2018 році Міністерство соціальної політики вже намагалося провести реформу пенсійного забезпечення військових та підготовило відповідний законопроєкт, головною ідею якого було розірвання зв’язку між військовими пенсіями та грошовим забезпеченням діючих військовослужбовців для перерахунку пенсій.

Також нагадаємо, що 3 березня 2021 року Верховний Суд постановив, що пенсія за вислугу років має бути призначена особі, в якої вистачає календарної вислуги, водночас пільгової вислуги достатньо. Проте якщо хтось зрадів цьому рішенню, то зарано, отримати таку пенсію буде дуже не просто. Чому читайте у нашому матеріалі: «Держава зробить усе щоб не платити пенсію за пільговою вислугою».Посилання на повні тексти нормативних документів з питань грошового, речового, продовольчого, житлового та соціального забезпечення можна знайти на сторінці сайту «Норми забезпечення військовослужбовців»