Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

неділя, 22 серпня 2021 р.

ДАХК «Артем» відвантажила ЗСУ партію ракет РС-80

ДАХК Артем відвантажила ЗСУ партію ракет РС-80

Українські військові отримали партію некерованих авіаційних (НАР) РС-80 «Оскол», які розроблені та виготовляються ДАХК «Артем», що входить до складу ДК «Укроборонпром».

Чергова партія 80-мм реактивних снарядів була відвантажена військовим 20 серпня, повідомляють на державному підприємстві.

ДАХК Артем відвантажила ЗСУ партію ракет РС-80

Нагадаємо, що РС-80 з кумулятивно-осколковою бойовою частиною прийняті на озброєння ЗСУ у 2019 році. Перша партія ракет для військових завершила випробування у жовтні 2020 року.

Ракетні снаряди РС-80 спроєктовані ДАХК «Артем» для озброєння літаків, гелікоптерів, а також наземних платформ з використанням штатних пускових блоків. Під час проведення державних випробувань здійснювались пуски ракет з наземних платформ, гелікоптерів та літаків, за результатами яких було визнано їх відповідність тактико-технічним характеристикам.

Згадаємо разом з Ukrainian Military Pages, як ракетами РС-80 стріляли – наземний безпілотний «Фантом» 8х8, гелікоптер Мі-8МСБ та фронтові бомбардувальники Су-24М. Зауважимо, що блоками для стрільби 80-мм реактивними снарядами оснащені й нові десантно-штурмові катери типу «Кентавр-ЛК» Військово-Морських Сил ЗС України.

Вітчизняні некеровані авіаційні ракети РС-80 прийнято на озброєння

Некеровані авіаційні ракети РС-80 призначені для знищення живої сили противника, бронетехніки, фортифікаційних споруд та інших цілей. Для забезпечення найбільш ефективного знищення противника, конструктори ДАХК «Артем» передбачили оснащення РС-80 різними бойовими частинами та детонаторами.

Наприклад, оснащення ракети пучково-осколковою бойовою частиною з програмованим підривачем дозволить здійснювати підрив безпосередньо у повітрі у кількох метрах від цілі, що значно підвищує ефективність її ураження. При цьому дальність ураження наземних цілей понад 7 кілометрів. Окрім того, РС-80 може оснащуватись і кумулятивною бойовою частиною, для знищення бронетехніки противника.