Зима близько: у ЗСУ почали масово видавати літні берці

Зима близько: у ЗСУ почали масово видавати літні берці

Лише в одному оперативному командуванні вже відправлено до військ 30 000 пар нових літніх берців від ТОВ «Таланлегпром», невдовзі мають відправити ще 40 тисяч.

Про це повідомляє агенція Міноборони «АрміяInform» з посиланням на начальника Об’єднаного центру забезпечення оперативного командування «Схід».

− Отримання оборонним відомством цього військового взуття було анонсовано ще торік, – каже полковник Павло Дячук. – Берці дуже зручні, мають надсучасний вигляд і незвичний дизайн, нову підошву, що виготовлена з гнучкої гуми та гасить навантаження під час ходьби, легші за звичайні тощо. Також тут використана технологія GORE-TEX®.Звісно ж, хлопці та дівчата засипали нас запитаннями про дату надходження взуття. І ось у серпні ми відправили у війська спочатку 20000 пар цих літніх берців, а згодом ще 10000.

Повідомляється, що рішенням старших начальників перші партії взуття направлено до частин Об’єднаних сил та для першокурсників вищих військово-навчальних закладів.

– Невдовзі ми відправимо до колективів Збройних Сил України ще близько 40000 пар цього виду взуття. Паралельно думаємо про службу армійців у зимових умовах. Із цього питання давно спілкуємось з тиловиками військових частин та установ. Тож, можна сказати, що запасів на речових сховищах повністю вистачає, щоб спокійно зустріти холоди. Наразі лише проводимо заміну одних розмірів на інші чи організовуємо доотримання деяких зразків речового майна маленькими партіями, – уточнив начальник речового складу ОЦЗ підполковник Богдан Чупилко.

Загалом, що цього року заплановано закупити понад 220 000 пар нових літніх черевиків

Нагадаємо, що у вересні 2018 року команда Ukrainian Military Pages писала, про те, що компанією «Талан» розроблену нову модель літнього польового взуття для військових, яка на той час вже проходила випробування, зокрема й в зоні проведення ООС.

фото нових літніх берців Талан для ЗСУ
Перший варіант 2018 року. Фото: Талан

На фото ви можете побачити як ця модель виглядала тоді, у 2018 році. Нові літні берці отримали зовсім інший, незвичний дизайн, стали легші за звичайні, теж з мембраною GORE-TEX®, але вже з новою італійською колодкою, а також іншою підошвою, що виготовлена з гуми, та має проміжний шар – поліуретан, вперше компанією «Талан» була застосована система Move Light, яка сприймає та гасить навантаження при ходьбі.


За два роки вдосконалення дослідних партій й випробувань новим літнім «таланам» посилили район гомілкостопу шляхом використання термопластичних матеріалів та зменшили товщину шкіри (з 2 - 2,2 до 1,3 мм). Люверси замінили на стрічку. Зовні взуття дубльоване поліуретаном – шестигранними стільниками правильної форми, що мають властивість самоочищення. Якщо в них потрапляє бруд, то при ходьбі й згинанні виробу стільники його витісняють. Цей захисний елемент практичний, тому фахівці запевняють: тріскатись він не буде.

Міноборони закупить 220 тисяч пар нових літніх берців

Також у першій дослідній партії не було захисних елементів передньої та задньої частин. Тестова носка показала, що черевик у цих ділянках потріскався. Тому в оновленій версії черевиків додали захисні елементи у цих місцях, які як й ходовий шар будуть зеленого кольору.Міноборони закупить 220 тисяч пар нових літніх берців

Нагадаємо, що 12 листопада 2020 року, під час отримання частини хабаря в 400 000 грн, було затримано начальника відділу Головного управління розвитку речового майна Збройних Сил України полковника Ігоря Непоту, який вимагав та отримував хабарі за зміну технічних умов на виготовлення елементів військової форми під конкретних виробників.

Полковник Ігор Непота уклав угоду про визнання винуватості та у липні 2021 року отримав покарання у вигляді штрафу 150 тис. грн. Перед цим він звільнився зі Збройних Сил та отримав від держави 300 тис. грн.