Верховна Рада ухвалила збільшення бюджету Міноборони для погашення боргів перед військовими

Міноборони заборгувало військовим 1,5 млрд грн

Верховна Рада сьогодні схвалила в цілому законопроєкт № 6052, який передбачає виділення Міноборони додаткових 3,8 млрд грн для погашення боргів по виплатах військовим.

За процедурою законопроєкт очікує підписання Головою Верховної Ради та Президентом. Після чого у Міноборони обіцяють направити ці кошти на погашення боргів по виплатах військовим.

Станом на кінець вересня Міноборони заборгувало військовим 2,3 млрд грн, загалом до кінця 2021 року не вистачає 5,7 млрд грн. Після схвалення закону відомству буде виділено 3,8 млрд грн, ще 250 млн грн заберуть з закупівлі озброєння і будівництва житла, решту 1,6 млрд Міністерству імовірно також доведеться перерозподіляти з інших статей.

Загалом на утримання армії у 2021 році не вистачає 7,1 млрд грн, про що повідомив заступник міністра оборони Олександр Носов, а згодом підтвердив і міністр.

Крім збільшення бюджету Міноборони законопроєкт № 6052 також передбачає виділення ще 15 млрд на «Велике будівництво», 12 млрд на субсидії, 4 млрд на округи (2,5 млрд на соціально-економічні програми та 1,5 млрд на інфраструктурну субвенцію), 2 млрд на ковідні пакети для медиків, 1 млрд на погашення боргів шахт та 1,5 на інші статті.