Борг по виплатах військовим збільшився до 2,3 млрд гривень

При розрахунку пенсії військовослужбовцям мають враховувати індексацію грошового забезпечення

Станом на 27 вересня заборгованість Міноборони щодо виплати військовослужбовцям Збройних Сил України обов’язкових видів грошового забезпечення зросла до 2,325 млрд грн.

Про це повідомив експрем'єр Володимир Гройсман, який в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» зачитав відповідь Кабінету Міністрів України на свій запит щодо наявності заборгованостей перед військовими:

«Я в одній зі студій почув про те, що півтора мільярда заборгованість нашим воїнам. Півтора мільярда гривень під час війни! Я дав запит до уряду. Я отримав відповідь. Я хочу вам її прочитати. Бо мені боляче це читати. Станом на 01.09.21 року Міністерство оборони України не мало можливості профінансувати кошти на виплату грошового забезпечення військовослужбовцям на загальну суму 2 млрд 35 млн грн. Станом на 27.09.21 року зазначена потреба зросла і становить 2 мільярди 325 мільйонів»

Нагадаємо, що 6 вересня стало відомо, що заборгованість Міноборони з обов'язкових виплат військовим становить 1,5 млрд грн. При цьому влітку повністю зупинили виплати на оздоровлення. А у військових частинах на фронті фіксуються затримки «бойових» виплат.

10 вересня Міноборони повідомило, що загалом на виплати військовим до кінця 2021 року не вистачає 5,7 млрд грн, виділення яких не передбачено у державному бюджеті на 2021 рік.

Водночас того ж дня, під час години запитань до уряду, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що боргів по виплатах військовим немає і бути не може, а бюджету ЗСУ цілком достатньо.

Проте вже 14 вересня було зареєстровано законопроєкт № 6052, яким передбачається збільшити бюджет Міністерства оборони на 3,8 млрд грн (із 116,3 млрд до 120,1 млрд грн), а також перерозподілити на грошове забезпечення кошти з закупівлі, модернізації та ремонту озброєння і військової техніки, а також з будівництва житла для військовослужбовців.

18 вересня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що борги по виплатах почнуть гасити з жовтня, після того, як Верховна Рада прийме вже згаданий закон. 23 вересня цей законопроєкт підтримали 293 народні депутати, також депутати прийняли рішення про скорочення (до двох тижнів) терміну підготовки проєкту до другого читання.