Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

середа, 6 жовтня 2021 р.

НАБУ розслідує постачання «Українською бронетехнікою» бронемашин для армії, Нацгвардії та МВС

НАБУ розслідує постачання Українською бронетехнікою бронемашин для армії, Нацгвардії та МВС

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) підозрюють, що у 2015-2019 роках бронетехніка постачалася за завищеними цінами, при цьому вона, начебто, виявилась неякісною, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді збитків державному бюджету України.

Про це стало відомо з ухвали Вищого антикорупційного суду (ВАКС), який 24 вересня розглядав скаргу компанії «Українська бронетехніка» щодо неповернення тимчасово вилученого майна під час обшуку.

«Як вбачається з матеріалів скарги, детективами НАБУ здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42019000000002636 від 23.12.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364 ККУ за фактом заволодіння державним майном та зловживання службовим становищем вищими посадовими особами Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії, Міністерства оборони, комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони, які продовж 2015-2019 років, всупереч інтересам служби, діючи умисно в інтересах ТОВ «Українська бронетехніка» створили можливість для укладання контрактів з вказаним підприємством щодо поставки бронетехніки для потреб Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії, яка відбулась за завищеними цінами, а сама техніка виявилась неякісною, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді збитків державному бюджету України», – йдеться у тексті ухвали ВАКС.

Нагадаємо, що «Українська бронетехніка» є виробником спеціалізованих бронеавтомобілів «Варта» (експортна назва KAMRAT-L), побудований на шасі вантажівки МАЗ-5434, та «Новатор» (KAMRAT-M), що виготовляється на популярному шасі Ford 550.

НАБУ розслідує постачання Українською бронетехнікою бронемашин для армії, Нацгвардії та МВС

Зауважимо, що генерал-майор Ігор Павловський, який у 2015-2019 роках був заступником міністра оборони України та відповідав за закупівлю озброєння, вже заарештований судом у рамках іншої справи. ДБР звинувачує генерала у змові та організації поставок до ЗСУ впродовж 2016-2018 років військової техніки низької якості. Йдеться про бойові катери виробництва ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському» та медичні автомобілі компанії «Богдан-Моторс».