Міноборони повідомило які виплати військовим зростуть у 2022 році

Міноборони заборгувало військовим 1,5 млрд грн

У Міністерстві оборони України розповіли, які виплати військовослужбовцям Збройних Сил України однозначно будуть збільшені з 1 січня 2022 року.

Про це повідомляє інформаційна агенція оборонного відомства «АрміяInform».

Повідомляється, що з 1 січня зросте одноразова допомога за підписання першого контракту, адже вона розраховується від прожиткового мінімуму, який згідно з проєктом Державного бюджету на 2022 рік заплановано встановити у розмірі 2393 гривні.

Відповідно особи рядового складу, при підписанні першого контракту, отримуватимуть 19144 грн, особи сержантського і старшинського складу — 21537 грн, офіцери — 23930 грн.

У 2021 році ця виплата складає 18160, 20430 та 22700 грн відповідно.

Щодо збільшення щомісячного грошового забезпечення військовослужбовцям нічого не повідомляється, проте нагадаємо, що президентом і Верховною Радою було доручено Кабінету Міністрів врахувати необхідні кошти у бюджеті до його розгляду у другому читанні.

Водночас попри те, що закон про регламент Верховної Ради вимагає від уряду подати доопрацьований бюджет не пізніше 3 листопада, а його розгляд у другому читанні Рада має завершити до 20 листопада, Кабмін досі не повернув доопрацьований документ.

Зауважимо, що за регламентом проєкт закону про Державний бюджет на наступний рік розглядається за процедурою трьох читань. При цьому до третього читання проєкт має бути підготовлений не пізніше 25 листопада року, що передує плановому.

Перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко днями висловив думку, що, швидше за все, ухвалення бюджету в другому читанні відбудеться з 14 до 17 грудня. Водночас, якщо до наступного тижня Кабмін встигне повернути проєкт до Ради, і він пройде розгляд у комітеті, тоді можливе ухвалення на пленарному тижні з 30 листопада до 3 грудня.

Нагадаємо, 2 листопада Верховна Рада прийняла постанову №6000-П «Про висновки та пропозиції до проєкту Закону України про Державний бюджет України на 2022 рік», що вважається ухваленням законопроєкту про Держбюджет у першому читанні.