У 2023 році закладуть другий корвет типу Ada для ВМСУ

ВМС України почали освоєння корветів типу ADA

Корпус першого корвета MILGEM типу Ada, який будують для ВМС України у Туреччині, вже готовий на 75−80%. На 2023 рік заплановане закладення другого корабля серії.

Про це, під час підбиття підсумків діяльності Військово-Морських Сил України за 2021 рік, розповів командувач ВМС контр-адмірал Олексій Неїжпапа, пише АрміяInform.

— Цього року була завершена і затверджена Президентом України стратегія розвитку ВМС ЗС України до 2036 року, − розповів командувач. − Вона охоплює всі пріоритетні напрямки діяльності ВМС і формує спроможності на довгострокову перспективу. Згідно з програмою розвиток надводних сил передбачає будівництво кораблів класу «корвет». На сьогодні в Туреччині готовність корпусу першого корабля цього класу становить 75−80%. У першому кварталі наступного року корпус корвета буде готовий, а до кінця 2022-го корабель з деяким оснащенням відбуксирують в Україну на добудування. Протягом 2023 року на ньому буде встановлено остаточне обладнання, озброєння і почнуться державні випробування. Також у 2023 році буде закладений другий корабель цього класу.

Ще один важливий напрямок розвитку, який відзначив командувач, − це відповідність ударним спроможностям флоту. Завдяки імплементації кредиту Великої Британії і підписанню рамкової угоди між урядом України та об’єднаного Королівства стало можливим досягнути домовленості щодо будівництва ракетних катерів, закупівлі протимінних кораблів, ракет класу море-море і будівництва для ВМС ЗС України двох військово-морських баз.

У рамках цієї угоди будуть підписані контракти на будівництво 8 ракетних катерів з відповідним озброєнням − крилатими ракетами, закупівля двох протимінних кораблів класу «Сандал», з яких наприкінці 2022 року перший вже буде у складі ВМС України. Будівництво головної військово-морської бази, де базуватиметься бригада надводних кораблів, заплановано на земельній ділянці площею 27,7 гектара навколо міста Очаків. Будівництво другої бази проводиться у місті Бердянськ. Це буде головна база флоту на Азовському морі.

У стадії розвитку перебуває новий рід військ − берегові ракетні війська, які будуть сформовані до 2026 року. До їх складу увійдуть три дивізіони ракетних комплексів «Нептун». До другого кварталу 2023 року буде повністю сформований перший дивізіон, який встане на бойове чергування.

Також цього року було отримано для ВМС ескадрилью бойового ударного комплексу «Байрактар», яка нині несе бойове чергування у визначених місцях.

Підбиваючи підсумки року, контр-адмірал Олексій Неїжпапа підкреслив, що українському Військово-Морському флоту можна пишатися не тільки своїми досягненнями, але і кадровим складом, який в умовах війни демонструє справжню професійність, відповідальне ставлення до виконання важливих завдань зі зміцнення обороноздатності України.

Про турецькі корвети для ВМС України

Всього ВМС хочуть отримати чотири кораблі цього проєкту. Контракт на виготовлені перших двох корветів було підписано у грудні 2020 року. Будівництво головного корвета почалося з 28 квітня 2021 року, коли відбулось різання першої сталі. Урочиста церемонія закладки кіля відбулась 7 вересня, на той момент вже було сформовано декілька секцій корпусу. За графіком, з квітня 2022 року почнеться встановлення обладнання.

Очікується, що українські корвети отримають американські протикорабельні ракети Harpoon, зенітний ракетний комплекс малої дальності MBDA VL MICA, 76-мм універсальну артилерійську установку Leonardo Super Rapid, 35-мм зенітний артилерійський комплекс Rheinmetall Millennium, 12,7-мм дистанційно керовані кулеметні установки Aselsan STAMP і 324-мм торпедні апарати з протичовновими торпедами MU90 Impact.