Фонд «Повернись живим» придбав мобілільні станції для ремонту «Ґамві»

мобілільні станції для ремонту Ґамві

Міжнародний благодійний фонд «Повернись живим» придбав 6 нових мобільних ремонтувальних станцій для обслуговування автомобілів HMMWV та іншої західної броне- та автотехніки на суму 2 мільйони 148 тисяч євро.

Про це повідомляється на сторінці Фонду у Facebook.

«Уявити сучасну війну без позашляховика майже неможливо. І однією з головних платформ тут безперечно є «Хамер» — HMMWV. Кілька сотень цих машин Україні передавали у рамках допомоги від США: броньовані та тентовані модифікації закривали потребу цілих підрозділів Сил спецоперацій, Десантно-штурмових військ та морської піхоти. В умовах війни навіть ця перевірена часом техніка виходить з ладу, потрапляє під обстріли й потребує як поточного, так і капітального ремонту. Ремонту, який в українському війську здійснює невелика, але фахова команда професіоналів, що знає про Humvee все. Та робота цієї команди дуже часто обмежена логістикою, адже для більш серйозного ремонту пошкоджений чи зламаний позашляховик потрібно тягнути сотні кілометрів до місця, де є всі умови та інструменти, щоб повернути його до життя. Це величезна витрата ресурсу, пального та найважливіше — часу, якого зараз не вистачає, адже без готової до бою машини під загрозою не тільки успішне виконання бойового завдання, а й життя наших захисників», — йдеться у повідомленні.

HMMWV (the High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle – високомобільний багатоцільовий колісний транспортний засіб), також відомий, як Humvee («Ґамві» або «Хамві») — повнопривідний військовий автомобіль американської компанії AM General.

Повідомляється, що «Повернись живим» точково вже допомагав розв'язувати проблему, зокрема кілька років тому дообладнав дві спецавтівки для ремонтк HMMWV, завдяки чому обслуговування та відновлення цієї техніки проводили прямо на передовій. Втім минув час, і ці машини вже морально застаріли, як і наявні у ЗСУ майстерні на базі радянських вантажівок. Та й масштаб війни не дозволяє майстрам робити свою роботу швидко та якісно на старій техніці.

Для полегшення роботи ремонтників були придбані шість сучасних мобільних ремонтувальних станцій вартістю 2 мільйони 148 тисяч євро. Ці машини укомплектовані усім необхідним інструментом та обладнанням для комфортної роботи в польових умовах, а оскільки це нова вантажівка, її ресурсу вистачить, щоб тривалий час не сумніватися у її надійності.

мобілільні станції для ремонту Ґамві

Вже скоро пересувні ремонтні станції будуть в Україні. І результат даного проєкту відчують на собі українські захисники, але його потенціал складно недооцінити, адже зараз до України прибувають десятки й сотні нових бронемашин та автівок від союзників, і саме ці станції дозволять продовжити їхній ресурс та період експлуатації.

«Ми дякуємо кожному, хто направляв свої внески на допомогу армії через «Повернись живим». Кожна ваша гривня зробила цей успіх можливим. Але попереду у нас ще багато роботи», — пише команда «Повернись живим».

мобілільні станції для ремонту Ґамві

Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»