Данія передасть Україні дивізіон САУ CAESAR

САУ CAESAR

Збройні Сили України отримають ще майже два десятки сучасних 155-мм самохідних артилерійських установок CAESAR (фр. CAmion Equipé d'un Système d'ARtillerie).

Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

«Уряд Данії планує передати українській армії 19 самохідних гаубиць CAESAR, які виробляються у Франції. Сміливе рішення в ці історичні часи. Ми використаємо цю зброю, щоб захистити наш народ і звільнити нашу землю. Дякую прем’єр-міністру Метте Фредеріксені всім людям Данії», — написав він у твіттері.

Нагадаємо, що перша партія цих САУ була передана Україні Францією навесні 2022 року.

155-мм самохідна гаубиця CAESAR, виробництва французької компанії Nexter, експлуатується з кінця 2000-х років та брала участь у військових операціях в Афганістані, Лівані, Малі та Іраку.

САУ CAESAR зі стволом 155-мм/52 може використовувати широкий спектр 155-мм боєприпасів стандарту НАТО (осколково-фугасні, касетні, світлові та димові снаряди), а також «розумні» боєприпаси, такі як M982 Excalibur та протитанковий снаряд BONUS.

Артсистема оснащена системою управління вогнем, до складу якої входить приймач навігаційної системи NAVSTAR. Також САУ обладнана автоматичною системою подачі снарядів. Максимальна скорострільність – 6 постр/хв. Приводи системи наведення — гідравлічні (основний) і ручний (допоміжний). Шасі може бути виконано у варіантах 6x6 або 8x8.