Управління державної охорони України

Емблема Управління державної охорони України
Управління державної охорони України є державним правоохоронним органом спеціального призначення, підпорядкованим Президентові України та підконтрольним Верховній Раді України.

На Управління покладаються завдання: здійснення державної охорони щодо органів державної влади України; забезпечення безпеки посадових осіб (визначених законом) за місцем їх перебування як на території України, так і за її межами; забезпечення безпеки членів сімей посадових осіб, які проживають разом з ними або супроводжують їх; запобігання протиправним посяганням на посадових осіб і членів їхніх сімей та об'єкти, щодо яких здійснюється державна охорона, їх виявлення та припинення; охорони визначених об'єктів, забезпечення безпечної експлуатації транспортних засобів, призначених для посадових осіб, що охороняються; участі у заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом.

Створене як Управління охорони вищих посадових осіб указом Президента України від 15 січня 1992 року №40. Указом від 8 червня 1992 року № 334 перейменовано в Управління державної охорони України. Закон України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб» було прийнято Верховною Радою в 1998 році. До прийняття закону, діяльність УДО регулювалась Положенням, затвердженим указом Президента від 17.08.1992 № 417.

Загальна чисельність Управління за законом складає 2694 особи.

Штаб-квартира: м. Київ

Емблемою Управління державної охорони України являє собою чотирикінцеву, дев'ятипроменеву золоту «зорю». На діагоналях «зорі» розміщені мечі вістрям догори. На вертикальній осі «зорі» розташована золота булава. У центрі «зорі» на синьому фоні вміщено золотий Тризуб (Знак Княжої Держави Володимира Великого), навколо нього на малиновому тлі розміщено напис срібними літерами «ДЕРЖАВНА ОХОРОНА УКРАЇНА».

Прапор УДО являє собою малинове квадратне полотнище розміром 130 х 130 см. На лицьовій стороні якого в центрі вміщено зображення емблеми УДО. На зворотній – напис золотими літерами «ДЕРЖАВНА ОХОРОНА УКРАЇНИ». Кути полотнища з обох боків прикрашено зображеннями стилізованої гілки калини, вільні сторони прапора – золотою бахромою.

Древко прапора світло-коричневого кольору. Верхівка древка стрілоподібна з жовтого металу. У центрі – емблема УДО. До основи верхівки древка прикріплено подвійну малинову стрічку з бантом. Краї стрічки обрамлено срібною лиштвою. На стрічці срібними літерами відтворено девіз: «ДЕРЖАВІ, НАРОДОВІ, ЗАКОНУ» та орнамент із зображенням срібного лаврового і дубового листя. Один кінець стрічки прикрашений золотим Тризубом (Знаком Княжої Держави Володимира Великого) на синьому полі, інший – емблемою Управління державної охорони України на малиновому тлі. Кінці стрічок оздоблено срібною бахромою.Структура Управління державної охорони України


Знак УДО
Управління державної охорони України
м. Київ

  • Підрозділи охорони органів державної влади України, посадових осіб та об'єктів
  • Регіональні підрозділи державної охорони
  • Кінологічний центр Управління державної охорони
  • Інститут Управління державної охорони України КНУ імені Тараса Шевченка
  • Галузевий державний архів Управління державної охорони України
  • Підрозділи забезпечення, підприємства, установи, організаціїВикористані джерела:
Офіційний веб-сайт Управління державної охорони України
Закон України від 04.03.1998 № 160/98-ВР "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб"
Закон України від 17.11.2005 № 3106-ІV "Про загальну структуру і чисельність Управління державної охорони України"
Указ Президента України від 05.12.2001 № 1189/2001 "Про символіку Управління державної охорони України"
Указ Президента України від 05.05.2020 № 166/2020 "Про переліки посад, що підлягають заміщенню особами вищого офіцерського (начальницького) складу, та граничних військових і спеціальних звань за цими посадами"
Телепрограма "Невигадані історії": Кінологічний центр УДО України youtu.be/C8uSVaOuLmI