![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjfzP1awxWYnV_UecPEfQQk8Rc3a5yTN9P7feSxdUC2566MILxJ5a5xW5fxpIExShEXrzZOuTmH8bkyjpZ1UHGIXy-gZgDWYK9IPzaDtbqqB5LBBg-7lCXwwh0wg9fslyeJ1Oxb4M6Px_O9/s1600/ump-U178-20170629_580x250.png)
Вчора, 29 червня, в Києві, на заводі «Кузня на Рибальському», пройшла церемонія спуску на воду третього у цьому році МБАК проекту «Гюрза-М», який є п'ятим катером цього типу.
Як наголосив під час церемонії голова правління ПрАТ «Кузня на Рибальському» Валерій Шандра, це вже третій катер з чотирьох, що були закладені 7 квітня 2016 року на замовлення Міністерства борони (заводські номери 01028-01031), два з них були спущені на воду у цьому місяці раніше.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhjleJA0W_KR5kgManxquSlJuPxEug30wUbMHmtF2cwvuGq34e1mYKgNf0rOENW-2gmkIZd7D8ihc-GqnmFMuQ_sLhyntsSYZ6_OMv4tnGAiyWztdjCDDjT2KKR8ZhyphenhyphencRn4If6YVUM-XISR/s1600/U178-201706-1.jpg)
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg9VzVWgsjiz9Q9mYWAxUPssKtlahWNqKjNRGdiooxwqIKJXYLKlbz3qnVdlpKXtpTH41SWFpbH83JoP-sKoFexxv_zx0O3Il6wJv0a0wxfltpZcRnVhf7VZcuXwuH-FMreW5jLCsalNJQP/s1600/3.jpg)
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjy2-iy98x-Xrs7mpAdJJjF0Vg94VBQSfG3PvmcTS87TPkWrzgnndYpqxBwnzeheE3GM-Q6YgovYE6nozeEqo2fOeBhBrI9mJIfLsHPd_NIGmrNQnBoeJxH0Vc_BBNb7SUKD3YrqhKKM72m/s1600/4.jpg)
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjRd8hYk2K8szzQAkZG12ckZHBSQ-3p-eqTQqe_GYLymbs-E_CfmV4E3xNLDhxbiyG-1U2zCQwyeavSGbO3-XJMIpCPiDAi68x3X7r2nU3w3GwCyDlrvzcQ4TSgLUlPbX6AwFf1mUC5wB4j/s1600/af9faeda8e07e927736915f16cf0b82612d409e8.jpg)
Раніше вже були спущені катери з номерами U176 та U179.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhmjeO2HrhIbLVbe8k_SWBfwL5XTSqN6XfgK24l3UQdJXlGpexDzZ_icCpgPRUnMIOBY9pCxP2Z6BxiIa38F1jKNMrfGB78brERsN7_rdSjETY8G71X65PgsoV5oOYLwaxXTADI-B2ACqEF/s1600/U176_201706-001.jpg)
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj-ZxjDLjqlnL2C-YBkldx-qdUtCUus88w_eG1Z-zkstUA3fezRKsZ8Q2_cPeTb5Ms_Q2umDJQQWzvcn43OIHTx3GYL-kq0l2isazemI-aYYQ9OKIrpYV5REJTMPjAGHJHejxehEgFFEaOD/s1600/U179_201706-001.jpg)
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgBN3_HfBfLs7lGVLPZa8fW34QeR9cYC5cfawNQ5U1bzG1gLkns4pQRqNo5NjQ-bGybiaNvNiw85Y4WRnFetkkRcmfj0swl5QZ9i70VRzPh1VCh_ZIsK0Lajehm-jmozGOhF-HQ2hJIqdIG/s1600/U179_201706.jpg)
Два перших катери проекту 58155 - U174 «Аккерман», U175 «Бердянськ» введені до бойового складу Військово-Морських Сил ЗС України 6 грудня 2016 року.
Як, повідомляють у Командуванні ВМС, відповідно до показників мореплавства, живучості та озброєння, районом застосування малих броньованих артилерійських катерів в перспективі стане Азовське море.
Читати також: Малий броньований артилерійський катер проекту 58155, шифр «МБАК» (Гюрза-М)
Також, наприкінці минуло року, на заводі були закладені два десантно-штурмові катери проекту 58181 (шифр «Кентавр») для доставки підрозділів морської піхоти. Їх надходження також очікується в цьому році.
Пізніше було повідомлено про плани на добудову одного з наявних на цьому заводі суден (проекту 502) у якості розвідувального корабля та перебудови одного з суден ВМС на морський тральщик, шляхом закупівлі сучасного мінно-трального комплексу за кордоном.
Також заступник командувача ВМС контр-адмірал Андрій Тарасов, в інтерв'ю у березні цього року, повідомив, що на фінішну пряму вийшло обговорення домовленостей щодо передачі зі складу Берегової охорони США 30-метрових патрульних катерів класу «Айленд» (Island).
Щодо перспективи, то в найближчі 3-4 роки очікується реалізація проекту ракетних катерів (водотоннажністю близько 450 т), які будуть нести ударне ракетне і протичовнові озброєння, артилерію 76 мм та 30-35 мм, зенітно-ракетний комплекс малої дальності.