![На полігоні показали береговий комплекс ПКР Нептун](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg_2EYJNv-_WV61_5u3eaCYITjJpfyZPlTP8u1TnDwOV3gZa4GfQdqVZVQq91weWj1HdFz8ANGu10kEdMLjNVu_D58GzswzFmL72J5pN1OCDj8AaWMSgKsJXMGlbN7v3PKJaYwZJD_YSGs/s1600/neptun.png)
Сьогодні, 5 квітня, на Одещині, відбулися перші публічні стрільби новітнього українського берегового комплексу крилатих протикорабельних ракет (ПКР) «Нептун».
Президент України Петро Порошенко, який був присутній на стрільбах, привітав всіх з вдалими випробуваннями нової крилатої ракети «Нептун», яка буде поставлена на озброєння зокрема й Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
Нагадаємо, що у лютому цього року, на IDEX-2019 була вперше представлена модель пускової наземного комплексу крилатих протикорабельних ракет «Нептун», а сьогодні вже у металі був продемонстрований увесь комплекс, якій здійснив бойові стрільби по навчальних цілях.
![бойові стрільби берегового комплексу протикорабельних крилатих ракет Нептун](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhSRFLEtCaR8JyLDBvyXbmR665GyCGGVBRTPWXPjSte4Tu5JpOOZ2XupJmA5VDHV5NJ1lmzW3OKjFlqYi_pfjDbmUp2Sm_j0R41Cq25LySdsisnvguw8T8Hf_Ww_lWhI29kO42_3HYtdq0/s1600/neptun2.jpg)
«До складу комплексу входить універсальна самохідна пускова установка, транспортна машина для перевезення ракет, транспортно-заряджаюча машина та командно-штабний модуль», – повідомив присутній на стрільбах Олександр Турчинов, додавши, що всі складові комплексу, як і сама високоточна крилата ракета Р-360, ніколи раніше не вироблялися в Україні, «тому ці випробування мають принципове значення для зміцнення оборонного потенціалу нашої держави».
Секретар РНБО України повідомив, що під час випробувань перевірялися робота всіх складових ракетного комплексу та льотні характеристики ракети.
“ Крилата ракета виконала унікальне за складністю польотне завдання: пролетівши понад 100 км у напрямку моря, зробила розворот на 180 градусів, і на зворотному шляху точно вразила ціль. Політ та маневрування ракети фіксувалися технічними засобами спостереження як на береговій лінії, так і на острові Зміїний.
![бойові стрільби берегового комплексу протикорабельних крилатих ракет Р-360 Нептун](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj7J4vxgloFJ4fdv1DjuTPG7hIp8xgwBlvqzSjpUobqf9eSRZeuA3Rym9jixxnCK1H2SVrczYWNcAGmWFdB1KzAj7zdV9GOrVCtNefvrSGz1aKaIHPsxKQvJNkEGqtGWRL_1x26vLHwoIs/s1600/actYHVpm.jpg)
«Нові мобільні комплекси крилатих ракет можуть швидко виходити на визначені бойові позиції та за лічені хвилини бути готовими до нанесення ракетного удару», – зазначив Турчинов, наголосивши, що українські крилаті ракети Р-360 «здатні точно вражати надводні та наземні цілі на відстані понад 300 км».
![бойові стрільби берегового комплексу протикорабельних крилатих ракет Р-360 Нептун](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhUsoiBwiDPwLC4Tib0C9hyHGk53i9x9YCGAW7_lhXNeBES8OUQmQCihJ7t45NopnQLyCeGhXlsf7VfsOVW1s5Bf-p7WL_GISlPbMnIxorhwjboTRL4ftLy9foTyydXojFh_SDhzsG1Gsw/s1600/rpxjhjxgnhngjomrx7qn.jpg)
Петро Порошенко наголосив, що на випробування ракетного комплексу запрошені військові аташе країн-партнерів України.
Водночас він зазначив, що сьогодні противник намагався перешкоджати випробуванням українських ракет: «Намагається закрити небо. Використовує засоби радіоелектронної боротьби, намагається перешкодити нашим випробуванням. Але це створює реальні умови бойового застосування зазначених ракет». «Жодних пом’якшених умов», – додав він.
«Наголошую, що це – українські ракети, які створені українськими конструкторами і вироблені на підприємствах українського оборонно-промислового комплексу. Наголошую, що за моїм завданням вже в грудні місяці вони будуть прийняті на озброєння і розташовані на кораблях Військово-Морських Сил України, і в підрозділах берегової оборони», – повідомив Президент.
![ua](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgRdR1rBAHnTxXXMwvJkNcNvGDYiAvFt7VMyBi0IywVpCEK7oXKMVI0nOPCHPAQ54Dt2kq3hVJC7KKQWsEjeBf6VjADVRI5EdkQOoZW1hE9thvOYPPDu8AQV7t_fpxhdwBui_wHNx3aSbg4/s1600/2ua.png)
![en](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhzj7QrUPNppxz2ky-wAUUew_ZMFJhybhXLWpbUNvoHxoD7ONGneT40J2Xlqr69BlsrMnCajmcqJ_91spsv05baptrJy0tEzFQ5sLG_hqI_fd7zW8eqrf5FM61ewpjJi56qQqmmTaqzpiVP/s1600/2en.png)