Спецтехноекспорт написав відкритий лист Баканову

aeroscraft EEWS «Спецтехноекспорт» оприлюднив відкритий лист адресований в.о. голови СБУ Івану Баканову, щодо надуманості «зловживань» посередника при замовлені прикордонниками РЛС зі США.

Шановний Іване Геннадійовичу!

У зв’язку з поширенням Службою безпеки України інформації про нібито «масштабні зловживання посадових осіб ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт», унаслідок яких було завдано збитки» внаслідок «укладання контракту без реальної потреби» змушені звернутися до Вас з цим відкритим листом.

Як Вам відомо, ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» уклало державний контракт з Державною прикордонною службою України (надалі – Замовник) на поставку Підвісної системи раннього виявлення (надалі – Система). Зазначена Система обиралася безпосередньо Державною прикордонною службою України, представники якої відвідували виробничу базу заводу-виробника у США з метою вивчення технічних характеристик Системи, ще до укладання державного та зовнішньоекономічного контрактів.

Державною прикордонною службою України було складено технічні вимоги до системи раннього попередження, виявлення та ідентифікації (рішення Адміністрації ДПСУ від 05.10.2015 № 18), які згодом були визначені у Програмі підвищення обороноздатності і безпеки держави, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 07.10.2015 року.

Звертаємо Вашу увагу, що ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» є лише визначеним законодавством посередником (спецекспортером) та не є розпорядником публічних коштів. Наше підприємство не визначає наявність чи відсутність потреби у закупівлі тієї чи іншої продукції, потреба встановлюється Замовником або вищим органом його управління (у даному випадку – Міністерством внутрішніх справ та Кабінетом Міністрів України). ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» не формує державне оборонне замовлення та не контролює його виконання.

Замовлену Держприкордонслужбою Систему на підставі державного контракту, наданих Кабінетом Міністрів України державних гарантій та залученого нашою компанією кредиту було закуплено та поставлено Держприкордонслужбі.

Будь-які «зловживання» посадовими особами ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» виключені – систему поставлено, оплату перераховано компанії-виробнику у США на підставі безвідкличного акредитиву після пред’явлення ним документів, які підтверджують поставку. Систему було введено в експлуатацію та прийнято Держприкордонслужбою. Крім того, як Вам відомо, під час візиту до м. Маріуполь у кінці 2016 року, сенатори Сполучених Штатів Джон Маккейн, Ліндсі Грем та Емі Клобучар особисто відвідали місце встановлення Системи.

Підвісна система станом на сьогодні експлуатується Держприкордонслужбою. Американський виробник відкрив в Україні сервісний центр, який здійснює гарантійне та післягарантійне технічне обслуговування та підтримку роботи Системи. Наша ж компанія в рамках виконання державного контракту забезпечує організацію такого обслуговування.

Тому, будь-які заяви та публічні звинувачення про «зловживання» є надуманими та маніпулятивними, такими що підривають ділову репутацію спецекспортера та його співробітників на міжнародних ринках. Протягом останніх днів до нас звертаються безліч партнерів. Вони стурбовані наявністю таких незрозумілих звинувачень, які, до того ж, були викривлені та по-різному інтерпретовані у ЗМІ.

З оприлюдненої Службою безпеки України інформації залишається незрозумілим, у яких «масштабних зловживаннях» було «викрито» посадових осіб ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» та яким чином держпідприємство могло організувати поставку оборонної продукції без визначеної уповноваженими на це державними органами потреби. Повідомлення Генеральної прокуратури України з цього приводу видається більш стриманим та виваженим.

У зв’язку з вищенаведеним, просимо Вас утриматися від заяв, які не відповідають дійсності та шкодять діловій репутації нашої компанії до завершення судового розгляду, та надати спростування поширеній Службою безпеки України інформації.

У свою чергу, «Спецтехноекспорт» та його посадові особи як сприяли слідству та добровільно надавали усі запитувані документи, так і продовжать максимальне сприяння з метою якомога швидшого встановлення істини у цій справі.


А так виглядає система Elevated Early Warning Systems (EEWS) компанії «Aeros», щодо якої йде мова. На фото (зліва направо): Олег Гладковський, заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони України; генерал армії України Віктор Назаренко, голова Державної прикордонної служби України; Ігор Пастернак, гендиректор компанії «Aeros».

aeroscraft EEWS Elevated Early Warning System

Більше по цій темі:

Придбання іноземної станції раннього виявлення для прикордонників нанесло збитки державі – СБУ


Заява «Спецтехноекспорту» щодо обшуків у компанії