Топ ОПК - 2020: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 14.06.21 Топ ОПК (ВПК) України 2020 – щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають ...

середа, 27 листопада 2019 р.

Естонія допоможе Україні реформувати тероборону

27.11.19
Естонія допоможе Україні реформувати територіальну оборону

Естонська Республіка допоможе Україні розробити концепцію територіальної оборони, а також у практичній імплементації пілотного проєкту у визначених областях України.

Про це домовилися 26 листопада в рамках візиту міністра оборони України до Таллінну, де Андрій Загороднюк зустрівся з міністром оборони Естонії Юрі Луйком. За результатами зустрічі було підписано Декларацію про наміри щодо співробітництва у сфері територіальної оборони.

Естонія допоможе Україні реформувати територіальну оборону

Проєкт концепції територіальної оборони України розрблятимуть з урахуванням досвіду функціонування естонської добровольчої воєнізованої організації Союз оборони «Kaitseliit», яка підпорядковується міноборони Естонії та входить до естонських Сил оборони.

Естонія допоможе Україні реформувати територіальну оборону

Нагадаємо, що у 2018 році в Сухопутних військах ЗС України на базі колишніх загонів оборони було сформовано 25 бригад територіальної оборони, які утримуються у скороченому складі (кількадесят чоловік) і у разі необхідності доукомплектуються резервістами, технікою та озброєнням через військкомати-формувачі. До складу кожної бригади входять шість окремих батальйонів територіальної оборони, роти вогневої підтримки та протидиверсійної боротьби, мінометна батарея, інженерна-саперна рота та підрозділи забезпечення.

Згодом, у липні 2019 року, заступник секретаря РНБО генерал-майор Сергій Кривонос жорстко розкритикував територіальну оборону України, зокрема назвав її імітацією бурхливого процесу. Після чого згідно з указом Президента України від 7 травня 2019 року №200 розпочали шукати шляхи її вдосконалення.

Зауважимо, що бійці нашої терборони вже їздили переймати досвід в естонських колег на навчаннях «Весняний Шторм – 2019», щоправда не за держаний кошт.


ua en