Міноборони не відмовляється від вступу до НАТО – заява

Міноборони не відмовляється від вступу до НАТО

Міністр оборони Андрій Таран у зверненні до керівного складу Міністерства та Генштабу наголосив на недосяжної найближчим часом цілковитої адаптації ЗСУ до стандартів НАТО, що призвело до вільної інтерпретації базових положень про діяльність Альянсу з боку деяких ЗМІ.

У зв’язку з цим у Міністерстві вирішили уточнити деякі аспекти даного твердження.

«НАТО — це міжнародна, міжурядова безпекова організація, яка була створена для того, аби забезпечувати і підтримувати мир в євроатлантичному регіоні. У 2018 році Україна прийняла зміни до Конституції, де чітко визначила курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Міністерство оборони України слідує цьому стратегічному курсу та неухильно забезпечує впровадження механізмів, структур і підходів, які прийняті у державах-членах НАТО. Цей процес системно відбувається з 1994 року, коли Україна приєдналася до програми партнерства заради миру».

Про це сьогодні, 12 березня, повідомила прессекретар міністра Світлана Павловська.

Вона, зокрема зазначила, що для досягнення цієї мети та взаємосумісності між силами оборони України і державами-членами НАТО, Україна бере участь у формуванні цілей партнерства, що є підставою для імплементування необхідних документів НАТО, які сьогодні виглядають у формі Доктрин, стандартів та директив імплементувати їх треба саме у Збройні Сили України.

— Міністерством оборони України налагоджено чіткий процес моніторингу ведення стандартів НАТО в діяльності Збройних Сил України. Для цього при Міністерстві оборони створено Управління стандартизації, кодифікації та каталогізації, – повідомила Світлана Павловська.

Читати також:Розворот назад. Так робили за Януковича – Загороднюк прокоментував заяву міністра про недосяжність НАТО

Вона пояснила, що стандартом НАТО є нормативно-правовий акт, що є еквівалентом наказів, директив, настанов, які упорядковують ту чи іншу сферу діяльності Збройних Сил України. В НАТО — це відповідно союзні публікації, поліси та інші стандартизовані документи.

— Ще жодна країна з 29 держав-членів НАТО не імплементувала усі діючі на сьогодні стандарти Альянсу. Наприклад, Німеччина коли водить в дію той чи інший стандарт часто використовую часто, так звану, імплементацію з обмеженням, що пов’язана з необхідністю адаптації стандартів до національних умов та наявністю необхідних сил та засобів для забезпечення виконання даного стандарту, – зауважила Світлана Павловська.

Читати також:Чи можна вступити в НАТО з військовим конфліктом?

Речниця міністра оборони України повідомила, що у 2019 році в НАТО закінчився черговий цикл процесу планування та оцінки сил. У цьому році будуть визначатися нові партнерства на 2020-2021 роки.

— Міністерство оборони України робить усе можливе, аби Збройні Сили України були максимально взаємосумісними з силами держав-членів Альянсу під час спільних дій в операціях і місіях під проводом НАТО.

Також Світлана Павловська наголосила на тому, що до НАТО вступає країна в цілому, оскільки зміни торкнуться усієї системи держави, а не лише її Збройних Сил. Вона наголосила на тому, що будь-які маніпуляції з даною темою з метою власного піару є неприпустимими.

Читати також:Для членства України в НАТО немає жодних юридичних перешкод – Пристайко