Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

середа, 8 квітня 2020 р.

Експорт озброєння: тепер кожен сам собі продавець

08.04.20
Варта

У середу, 8 квітня, Уряд прийняв рішення скасувати вимогу до компаній, яким дозволений експорт товарів військового призначення, здійснювати маркетинг ринку збуту і встановлювати зовнішні ціни на військову техніку та товари за погодженням з ДК «Укроборонпром».

Відтепер, суб'єкти господарювання на практиці отримають право повноцінного самостійного виходу на зовнішні ринки без узгодження цін та маркетингової політики з державним концерном.

Повідомляється, що реалізація зазначеної постанови дозволить:

  • демонополізувати процеси зовнішнього ціноутворення;
  • створити рівні умови щодо самостійного здійснення зовнішньоекономічної діяльності;
  • усунути штучні бар'єри, які призводять до зайвого витрачання ресурсів та часу підприємствами оборонно-промислового комплексу;
  • підвищити конкурентоспроможність вітчизняної продукції військового призначення на міжнародному ринку озброєння та військової техніки.

Нагадаємо, що минулого року право на самостійний експорт/імпорт отримали ДП «Харківський машинобудівний завод «ФЕД», приватні компанії «Радіонікс», «Українська бронетехніка», НВО «Практика», «Інтерпроінвест», «Укрспецтехніка» та «Укрспецсістемс», а також ще на п'ять років було підтверджено експортні повноваження ПрАТ «АвтоКрАЗ».