Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

понеділок, 22 червня 2020 р.

Міноборони не відмовляється від модернізації Су-24МР

22.06.20
Міноборони не відмовляється від модернізації Су-24МР

Міноборони не відмовляється від модернізації розвідників Су-24МР попри припинення фінансування робіт, про яке нещодавно стало відомо від представників Одеського авіазаводу.

Зокрема Інформагенція військового відомства «АрміяInform» з посиланням на начальника Управління військових представництв полковника Євгена Курбета, повідомило, що наразі спільна робоча група, до складу якої увійшли представники Міноборони та Одеського авіаційного заводу, продовжує приводити у відповідність робочу конструкторську документацію.

Зазначається, що як тільки усунуть виявлені недоліки, подальшу модернізацію фронтових розвідників Су-24МР продовжать відповідно до умов раніше укладеного державного контракту.

Розробка оновленого розвідувального літака Су-24МР розпочалася ще у 2017 році. Роботу виконують у кооперації фахівці ДП «Одеський авіаційний завод» (ОАЗ) та ДП «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП». За словами генерального директора ОАЗу Віталія Юхачова, в результаті мають створити практично новий літак-розвідник, здатний з відстані понад 100 кілометрів за допомогою станції бокового огляду фіксувати всю лінію фронту. За попередніми заявами, на створення такого зразка в українських інженерів мало піти близько чотирьох років.

Ukrainian Military Pages фото © Сергій Смоленцев / Думская

Припускається, що за умов стабільного фінансування вже наступного року ЗСУ могли б отримати для випробувань дослідний зразок розвідувального літака з можливостями виявлення цілей на рівні сучасних машин покоління 4+ та передачею інформації в онлайн-режимі.

Зазначимо, що нещодавно презентована Візія Повітряних Сил 2035 передбачає виведення літаків Су-24М, Су-24МР зі складу Повітряних Сил та заміну їх багатоцільовими винищувачами, які також мають замінити інші літаки радянського походження: Миг-29, Су-27 та Су-25.

Читати також:Сили та засоби розвідки Повітряних Сил зразка 2035 року