ХКБМ передало ЗСУ передостанню партію БТР-4

ХКБМ передало ЗСУ передостанню партію БТР-4

Харківське конструкторське бюро з машинобудування (ХКБМ), що входить до складу ДК «Укроборонпром», передало Міноборони чергові чотири БТР-4 у рамках простроченого контракту.

Як зазначають в «Укроборонпромі», це передостання партія колись проблемного контракту, якій завершиться у серпні передачею фінальної партії. Далі почнуть збирати БТР для Нацгвардії, також у рамках зірваного та простроченого контракту.

Таким чином підприємство передало Міністерству оборони 41 бронетранспортер (грудень 2019 - 12, січень - 3, лютий - 4, березень - 4, квітень - 5, травень - 5, ще 4 на початку липня та чотири 30-го) з 45 передбачених простроченим контрактом 2016 року, термін виконання якого було подовжено до 31 серпня 2020 року після втручання президента Володимира Зеленського.

Бронетранспортери ймовірно надійдуть на озброєння 92-ї окремої механізованої бригади імені кошового отамана Івана Сірка, яка мала повністю перейти на БТР-4 ще кілька років тому.

Щодо згаданого контракту Національної гвардії, то йдеться про контракт вартістю 220 млн грн укладений у жовтні 2017 року на десять БТР-4Е, які мали бути поставлені ще у серпні 2018 року. Проте, чере недбалі дії попереднього керівництва заводу та власне «Укроборонпрому», до сьогодні НГУ отримала лише два бронетранспортери. Решту ж тепер обіцяють поставити до кінця цього року.