ВМСУ хочуть американські ПКР ВGM-176В Griffin

ВМСУ хочуть американські ПКР ВGM-176В Griffin

Поки триває розроблення протикорабельного комплексу «Нептун» на морських і повітряних платформах, Командування ВМСУ розглядає посилення бойового потенціалу за рахунок протикорабельних ракет іноземного виробництва.

Про це повідомляє військова інформагенція «АрміяInform».

Нагадаємо, що про плани постачання протикорабельних ракет зі США стало відомо, ще минулого року. Днями ж у США заявили, що розглядають можливість озброїти патрульні катери Mark VI зброєю, яка матиме більшу вогневу потужність аніж встановлені артустановки.

Зокрема передбачається, що американські катери, які мають надійти до складу національного флоту, оснастять ракетними комплексами малої дальності для знищення цілей противника. Йдеться про малогабаритні протикорабельні ракети типу ВGM-176В Griffin. Крім того, додатково на катерах планується встановлення систем управління та наведення ракет на цілі.

Військові зазначають: американські ракети типу ВGM-176В Griffin у жодному разі не стануть конкурентами вітчизняних ПКР«Нептун», адже перебувають у різних нішах бойового застосування. У них різні характеристики та призначення. Ракети Griffin оборонятимуть прибережну зону, а географія застосування «Нептуна» до 280 км – це акваторія Азовського та Чорного морів, включаючи виняткову (морську) економічну зону України.

Щодо характеристик американських ракет типу ВGM-176В Griffin: довжина самої ракети – 110 см, діаметр – 140 мм, дальність стрільби – до 20 км, маса бойової частини – близько 6 кг. Цього цілком достатньо, щоб знищити невеликий катер чи малотоннажний корабель противника.

Нагадаємо також, що ще у 2019 році озвучувались плани щодо озброєння протикорабельними ракетами наступних катерів типу Island, які надійдуть від Берегової охорони (БОХОР) США.

Читати також:Арсен Аваков: МВС потребує більше кораблів